Advento rytmetys „Gerumo dovanos“

  • 0 comments

Kai gruodis pabeldė į metų duris,

Tau tyliai šnabždėjo žvaigždėta naktis…

Stebuklų skrynelę pravėrė plačiai,

Pro langą įskridę dangaus angelai.

Advento vainiką nupynė širdis,

Ir angelo sparną paliko viltis.

Linkėjo daug laimės baltoji žiema

Barstydama džiaugsmą, pas mus eidama.

Ir vėl baigiasi metai… Prasidėjus gruodžiui, vis dažniau girdime žodį ADVENTAS. O  kas yra tas ADVENTAS, ką jis reiškia? Gruodžio 13 dieną kalbėjomės su lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“, „Bitutės“ ir „Drugeliai“ vaikais  Adventiniame rytmetyje „Gerumo dovanos“.

Šį rytą kartu su visais vaikais sukūrėme gražią gerumu dvelkiančią Advento pasaką apie keturis angelus, kurie savo gerumu, meile, gerais darbais sušildė sušalusias ir liūdnas žmonių širdis. Kiekvieno angelėlio uždegta žvakė ant Advento vainiko – gerumo dovana. Deklamuodami eilėraščius, sakydami maldeles ir  gražius palinkėjimus vieni kitiems vaikai priminė, kas yra gerumas, meilė, atjauta, stebuklo laukimas. Visi ramiai nusiteikę, galvodami apie save ir kitus, mąstėme, kaip galėtume būti geresni, kokius gerus darbus galėtume padaryti. Vaikai puošė Advento vainiką „gerumo“ dovanomis, mergaitės šoko „Žibintų“ šokį, visi klausėmės ramios adventinės muzikos, dainavome kalėdinę dainą.

Savo kūrybos eilėraštį skaitė ir apie Advento laikotarpio reikšmę mūsų gyvenime papasakojo pranciškonas brolis Bernardas. Už bendrystę, buvimą kartu padėkojo ir gražaus bei ramaus Šv. Kalėdų laukimo palinkėjo darželio direktorė Zita Domarkienė.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Giedrė Riaubienė

Dalintis