Kaip praleisti vasarą saugiai? (atsisiųsti).
Kas yra parvovirusinė infekcija ir kaip nuo jos apsisaugoti? (atsisiųsti).
Vanduo – gyvybės šaltinis (atsisiųsti).
Kas yra tymai?
Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė (atsisiųsti).
Stresas – didžiausias imuniteto priešas (atsisiųsti).
Kaip išvengti nušalimų žiemos metu (atsisiųsti).
Europos imunizacijos savaitė (atsisiųsti).
SAM parengta informacija dėl kalio jodido tablečių vartojimo (atsisiųsti).
Alergenų sąrašas (atsisiųsti).
Vanduo – naudingiausias gamtos išteklius, gyvybės, sveikatos ir grožio šaltinis (atsisiųsti).
Saugus pirotechnikos naudojimas (atsisiųsti).
Saugaus elgesio ant ledo taisyklės
NVSC algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga (atsisiųsti).
Obuolių nauda sveikatai (atsisiųsti).
Kaip išrinkti saugius žaislus savo vaikui? (atsisiųsti).
Kaip išvengti nušalimų žiemos metu? (atsisiųsti).
Erkės ir jų platinamos ligos (atsisiųsti).
Antibiotikų vartojimo nauda ir žala (atsisiųsti).
Pajutę peršalimo simptomus likime namie
Per gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) pakilimas, sulaukiama pranešimų, kad vaikai ugdymo procese dalyvauja turėdami ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama sustabdyti COVID-19 ligos plitimą ir saugoti vaikų sveikatą, atkreipia tėvų ir ugdytojų dėmesį, kad vaikai, turintys ŪVKTI simptomų, neturi vykti į ugdymo įstaigas. Primenama, kodėl tai yra svarbu.
Esant ekstremaliajai situacijai dėl COVID-19 ligos ir atėjus gripo sezonui svarbu, kad kontaktiniame ugdyme dalyvautų vaikai be ŪVKTI požymių, pvz., karščiavimo, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo ir pan. Kai kurie tėvai nelaiko peršalimo liga, tačiau toks jų požiūris gali padėti infekcijai plisti bendruomenėje.
Ugdymo įstaigose dėl didelio vaikų skaičiaus ir vaikų bendravimo ypatumų yra palanki terpė plisti ir COVID-19 virusui. Pastarąjį mėnesį koronaviruso protrūkių daugiausiai fiksuojama ugdymo įstaigose, tačiau bendromis ugdymo įstaigų bendruomenių, tėvų ir visuomenės sveikatos specialistų pastangomis protrūkiai greitai suvaldomi ir jie pasibaigia apimdami mažesnį nei kituose sektoriuose užsikrėtusiųjų skaičių.
SAM primena, kad darželiai ir mokyklos prie įėjimo į ugdymo įstaigą tėvams (globėjams, rūpintojams), darbuotojams ir kitiems asmenims turi pateikti informaciją apie draudimą ugdyme dalyvauti vaikams, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.).
Vaikai, kuriems pasireiškia ŪVKTI požymiai (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) į ugdymo įstaigą ar kitas žmonių susibūrimo vietas neturi būti vedami. Tais atvejais, kai vaikui pasireiškia ŪVKTI požymiai ir tėvams (globėjams, rūpintojams) kyla abejonių, ar tikrai vaikas esamos sveikatos būklės gali eiti į ugdymo įstaigą nekeldamas pavojaus užkrėsti savo grupės, klasės draugų, rekomenduojama registruoti vaiką pasitikrinti (atliekant COVID-19 testą) dėl COVID-19 ligos karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pildant elektroninę registracijos formą adresu www.1808.lt. Dėl tolesnės vaiko sveikatos priežiūros rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju. Vaikų, turinčių pagal amžių teisę į skiepą (virš 12 m. amžiaus), tėvai raginami apsaugoti vaikus nuo klastingo viruso ir juos paskiepyti.
Teisės aktai, reglamentuojantys vaikų ugdymo procesą esant ekstremaliajai situacijai:
Sprendimas dėl pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų
Sprendimas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų