Asmens ir burnos higienos įgūdžių stiprinimo mokymai

  • 0 comments

Higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui, todėl svarbu mokyti ir priminti vaikams higieninių įgūdžių būtinybę. Lopšelio-darželio  „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo grupių „Nykštukai“, „Drugeliai“, „Bitutės“ vaikai šią savaitę dalyvavo  Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdomos burnos ir asmens higienos įgūdžių stiprinimo programos edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose jie prisiminė, kaip ir kodėl reikia laikytis asmens higienos, kaip taisyklingai prižiūrėti ir valytis dantukus, aiškinosi, kodėl tai yra labai svarbu.

Pirmiausia vaikams buvo priminta, kada ir kaip valyti dantukus. Po to  buvo nustatomas burnos higienos lygis naudojant specialias dantų apnašų nustatymui skirtas tabletes. Šios tabletės-puikus būdas įvertinti vaiko dantų valymo taisyklingumą. Vienos dienos apnašos nusidažo rausva spalva, o senesnės violetine. Nusidažę  dantų paviršiai lengvai nuvalomi šepetėliu ir dantų pasta. Vaikams labai patiko šis užsiėmimas. Juokėsi iš savo mėlynos burnytės, paskui labai kruopščiai valėsi dantukus. Labai smagu, kad dauguma vaikų  gerai prižiūri savo dantukus. Po šio tyrimo paaiškėjo, kad jų burnos higienos lygis pakankamai aukštas.

Kita mokymų dalis buvo skirta rankų higienai. Iki šiol rankų higiena yra viena pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Užsiėmimo metu vėl buvo primenama vaikams, kada ir kaip teisingai reikia plautis rankas. Paskui kiekvienas lietė „netikrų“ mikrobų maišelį, stebėjo kiek tų mikrobų pasigavo. Po to ėjo plautis rankų. Ir vėl buvo stebima specialiu prožektoriumi, kaip pavyko nusiplauti rankas. Per šią pamokėlę vaikai tikrai įsitikino, kad rankas reikia plauti labai kruopščiai.

 

VSP specialistė Vaidutė Šeirienė

Dalintis