„Ąžuoliuko“ ansamblis sudalyvavo regioniniame festivalyje „Kalėdinė pasaka“

  • 0 comments

Kretingalės kultūros centre įvyko regioninis vaikų ir moksleivių dainų ir šokių festivalis „Kalėdinė pasaka“. Labai džiugu, kad festivalyje sudalyvavo ir mūsų įstaigos, Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, mergaičių ansamblis: Gilė ir Mėta Petrutytės, Luknė Skirbutaitė („Šnekučių“ gr.), Ieva Sausdravaitė, Saulė Stonkutė, Justė Pareigytė  („Voveriukų“ gr.) Jorūnė Mikalauskaitė („Bitučių“ gr.) ir Gustė Drungytė („Nykštukų“ gr.). Mergaitės atliko dainą „Skamba din din“ (muz. ir ž. Ingos Gučienės). Jas festivaliui paruošė meninio ugdymo mokytoja Valentina Budrienė. Dalyviai festivaliui turėjo paruošti vieną kalėdinio laikotarpio dainą, giesmę ar šokį.

Festivalis buvo skirtas 3-14 metų gabiems muzikai vaikams ir moksleiviams, tad mūsų įstaigos ugdytinės turėjo puikią progą išklausyti, pamatyti, kaip muzikuoja jų bendraamžiai, pasimokyti ir iš vyresnių dainuojančių bei šokančių vaikų. Pati festivalio idėja buvo sukviesti muzikai gabius vaikus, kad jiems būtų sudaryta galimybė pasimokyti vieniems iš kitų bei, žinoma, kad ir patys individualiai suvoktų ir atliktų muzikinį kūrinį, išklausytų ir įvertintų kitų dalyvių meninius gebėjimus.

Festivalis buvo organizuojamas siekiant skatinti vaikų domėjimąsi šokiais, puoselėti sceninio šokio ir dainavimo tradicijas, plėtoti kolektyvinį bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas kolektyvams koncertuoti, turtinti vaikų ir mokinių emocinę, kultūrinę, socialinę patirtį, o taip pat puoselėti Kalėdinio laikotarpio dainas ir giesmes. Tad reikia tikėti, kad vaikų skatinimas nuo mažens dainuoti kalėdines dainas žadins jų smalsumą, domėjimąsi senosiomis Kalėdinėmis dainomis ir giesmėmis, neleis pamiršti senųjų etninių tradicijų.

Festivalyje dalyvavusios mergaitės grįžo kupinos gerų įspūdžių. Jų sudainuota kalėdinė daina sulaukė ilgų, garsių aplodismentų. Įteikta atminimo dovanėlė dar ilgai primins pirmą rimtą pasirodymą scenoje.

 

Meninio ugdymo mokytoja Valentina Budrienė.

Dalintis