,,Ąžuoliuko“ komanda ,,Linksmučiai ir sveikučiai“ respublikiniame projekte ,,Sveikata visus metus 2022“

  • 0 comments

Projekto organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Projekto organizatoriai kviečia leistis į sveikatos užduočių kelionę. Kiekvieną mėnesį tinklalapyje www.ssus.lt. skelbiamas naujas iššūkis, nauja užduotis.

Kretingos lopšelio – darželio ,,Ąžuoliukas“  ,,Drugelių“, ,,Skruzdėliukų“ ir ,,Giliukų“  grupių vaikai susibūrė į komandą ,,Linksmučiai ir sveikučiai“ (3-7m.). Ši šauni komanda įveikė jau ne vieną projekto iššūkį.

Atsiliepdami į balandžio mėnesio iššūkį – ,,Švara – sesutė, sveikata – motutė“, pasitarę su vaikais – ką galėtume nuveikti šia tema, sugalvojome eiti į šalia esantį parką rinkti šiukšlių.

Balandžio mėnesį savaitės tema grupėje buvo ,,Į pagalbą gamtai“, kurios metu aiškinomės, kuo mes – maži galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo (vaikų mintys: nešiukšlinti, taupyti vandenį, auginti gėles, rūšiuoti šiukšles, nebijoti paimti kitų žmonių numestų šiukšlių, pamokyti tėtį nemėtyti nuorūkų …).

Vieną dieną paskyrėme akcijai – ,,Saugokime gamtą“. Visa komanda ėjome į šalia darželio esantį parką rinkti šiukšlių. Turime pasidžiaugti, kad mūsų parkas labai švarus, o žmonės sąmoningi, tai radome vos vieną kitą saldainių popieriuką, vienkartinę pakuotę, kuriuos grįžę išrūšiavome į spalvotuosius konteinerius. Kaip vaikai sako, jei esame švarūs, esame ir sveiki, o jei švari gamta – sveika Žemė.

 

Kristina Kaunienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė.

 

Dalintis