,,Ąžuoliuko‟ Velykos 2022

  • 0 comments

Lopšelyje – darželyje vykdomas tarptautinis eTwinning  projektas ,,STEAM VELYKOS“ (kūrėjas – mokytoja Kristina Kaunienė) su kūrėjais partneriais – Šiaulių lopšeliu-darželiu ,,Ąžuoliukas” mokytoja Justina Jankauskiene. Projekte dalyvauja 46 parneriai iš įvairių Lietuvos darželių ir Turkijos.

Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis STEAM dalykais – daugiau dėmesio skiriant inžineriniams bei matematiniams įgūdžiams lavinti.

Projekto uždaviniai:
1. Ugdyti vaikų gebėjimus STEAM mokslų srityse.
2. Stiprinti STEAM inžinerinę, matematinę dalį.
3. Skatinti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą, gamtosauginę pajautą.

Įgyvendinant projektą balandžio 14d. buvo organizuojamas renginys „STEAM Velykos“, kurio metu projekto  dalyviai kūrė iki 1,5m. velykinį kiaušinį iš antrinių žaliavų ir puošė darželio erdves.

Į šį projektą aktyviai įsitraukė visa darželio bendruomenė – grupių vaikai, jų tėveliai, mokytojos. Visą savaitę vyko paruošiamieji darbai – kūrėme, konstravome kiaušinius. Rezultatai nustebino, tėveliai su grupių mokytojomis ir vaikais išradingai panaudojo įvairias medžiagas kiaušinio kūrimui – darželio erdvėse atsirado įvairių formų ir dydžių kiaušinių iš medžio, statybinių medžiagų (sandarinimo putų, gipso), kartono, gluosnio vytelių, net iš metalo.

Gražų, šiltą pavasario rytą visa ,,Ąžuoliuko“ bendruomenė susirinko velykinėje margučių pievelėje, kurioje mus visus pasitiko Velykų bobutė (mokytoja Kristina Kaunienė) ir du linksmuoliai smalsūs zuikiai (mokytojos Laura Stonkuvienė ir Deimantė Gaudutienė). Velykų bobutė zuikučiams ir vaikučiams papasakojo – kas yra Velykos, kaip natūraliomis priemonėmis dažomi  kiaušiniai, kokiais raštais marginami. Kadangi mūsų vaikams labai svarbu gyventi sveikoje ir švarioje aplinkoje, ugdyti ekologiškumą, saugoti mūsų planetą Žemę, todėl remdamiesi tvarumo principu – puošybai naudojome antrines žaliavas. Puošimui buvo pasitelktos įvairios priemonės: seni žurnalai, vienkartinės lėkštės, kartonas, plastikiniai buteliai, butelių kamšteliai, taip pat buvo naudojamos ir gamtinės medžiagos: kankorėžiai, net gintaras.

O kaip gi šventė be šokių ir fotosesijos? Linksmai sušokę ančiukų šokį, skubėjome prie foto sienelės, kur skambėjo juokas, šurmulys, pamačius savo linksmus atvaizdus didelių ( iki 1,5 m.) gražių kiaušinių fone. Darželio direktorė padėkojo renginio organizatorėms, mokytojoms, tėveliams ir visiems bendruomenės nariams už įdėtą darbą kuriant velykinius kiaušinius bei palinkėjo linksmų artėjančių Šv. Velykų.

Dalintis