Baigėsi žiemiškas kūrybinis projektas „Žiemos užburti“

  • 0 comments

Vis dažniau pasirodanti saulė, tirpdanti paskutinius sniego ir ledo likučius, nedrąsus paukštelių čiulbėjimas praneša, kad žiema pamažu traukiasi, užleisdama vietą pavasariui. Šiais metais žiema nepagailėjo šaltuko, sniego, tad buvo galima išbandyti ir rogutes, ir slides, išmatuoti pusnų gylį ar ledo storį ir sukurti sniego kūrinių. Žiema dovanoja nepaprastai daug kūrybinių galimybių, tad jau antrus metus visi  Respublikos lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ ir „Ąžuolėlis“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai ir jų mokytojai buvo pakviesti sudalyvauti projekte-konkurse „Žiemos užburti“ bei sukurti kūrinių, kompozicijų iš sniego, ledo. Labai džiugu, kad buvo sulaukta nemažai įvairiausių kūrybinių darbų nuotraukų iš Šilutės, Šiaulių, Pakruojo, Tauragės, Kelmės, Palangos, Gargždų, Šakių r., Kauno r. Noreikiškių ir Nemakščių lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ ir „Ąžuolėlis“. Baigiantis žiemai ir sutinkant pavasarį, projektas-konkursas „Žiemos užburti“ buvo apibendrintas, išrinkti originaliausi, įdomiausi sniego kūriniai, paskelbti I-III vietų ir originaliausios 2021 metų „Žiema mano kieme“ kompozicijos nugalėtojai.

Projektu-konkursu „Žiemos užburti“ buvo siekiama skatinti vaikų meninę saviraišką, naujų raiškos formų ir įvairių technologijų bei originalių sprendimų paiešką įgyvendinant kūrybines idėjas. Konkurso dalyvių sukruti įvairūs kūrybiniai darbai, kompozicijos iš sniego, ledo bei papuošti ne tik spalvomis, bet pasirinktomis priemonėmis, atskleidė neribotas vaikų kūrybines fantazijas. Iš sniego iškilo ne tik žavūs besmegeniai, sniego „bobutės“, bet ir mašinos, bokštai, žuvys, šimtakojai, katinai, kiškiai.

Dėl kūrybinių darbų įvairovės ir gausos Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vertinimo komisijai teko nelengvas darbas išrinkti ir paskelbti nugalėtojus. Įvertinus vaikų sukurtų sniego ir ledo kūrinių kūrybiškumą, bendrą estetinį vaizdą, originalumą, kokybę, susumavus vertinimo komisijos balsus, I vietos nugalėtojais buvo išrinkti Šilutės lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ 6-7 metų amžiaus grupės ,,Drugeliai“ ugdytiniai Jokūbas Toliušis ir Audrius Ivanauskas, nulipdę automobilį, (mokytoja Daiva Austynienė) ir Šakių rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokylinio ugdymo skyriaus ,,Ąžuoliukas“ 2-3 metų amžiaus grupė ,,Meškiukai“, sukūrę žavų „Šimtakojį“ (mokytojos Rūta Paukštaitienė, Kristina Prapuolenienė). II vietos nugalėtojais tapo Šilutės lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ 6-7 metų amžiaus grupės ,,Drugeliai“ ugdytinis Arnas Nalivaika ir jo darbas „Gulintis katinas“ (mokytoja Daiva Austynienė) ir  Kretingos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ 5 metų amžiaus grupę ,,Skruzdėliukai“ lankantis Tadas Steponavičius, nulipdęs „Žaltį“ (mokytoja Laura Stonkuvienė). III vietas pelnė Šiaulių lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ 5-6 metų amžiaus grupės ,,Drugeliai“ ugdytinio Augusto Gedmino kūrybinis darbas „Gedimino pilis“ (mokytoja Justina Jankauskienė) ir Kretingos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ 6 metų amžiaus grupę ,,Nykštukai“ lankantis Augustas Nekrašas, kartu su tėveliais nulipdęs „Sniego bobutę“. Originaliausia kompozicija „Žiema mūsų kieme“ išrinkta Kauno lopšelio-darželio ,,Ąžuolėlis“ 5-6 metų amžiaus grupės ,,Sumaniųjų žirniukų akademija“ darbas „Pėdsakai“ (mokytoja Vaida Krūvelienė). Visi projekto-konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus nugalėtojų diplomais. Sukurtais vaikų darbais pasigrožėti ir prisiminti žiemą galite apsilankę Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ internetinėje svetainėje: www.kretingosazuoliukas.lt/konkursas-ziemos-uzburti/

 

 

 

 

 

 

Dalintis