-
2026 05 14
-
0 comments
Gegužės 7 dieną Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų sambūrio „Ąžuolynas“ nariai susitiko Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ organizuotame forume „Iš vaiko širdies – į bendruomenės stiprybę. Įsiklausyti. Dalintis. Stiprėti“. Sambūrio dalyviai – Lietuvos miestų ir miestelių ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės, turinčios visus vienijantį „Ąžuoliuko“ pavadinimą. Kiekvienais metais vis kitame mieste organizuojami susitikimai suteikia galimybę ne tik stiprinti tarpusavio ryšius, bet ir susipažinti su skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdymo praktikomis, ieškoti bendrų sprendimų aktualiems švietimo klausimams bei kurti bendradarbiavimu grįstą profesinę bendruomenę.
Į forumą atvyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Ąžuoliukas“ atstovai iš Kelmės, Nidos, Klaipėdos, Kretingos, Jurbarko, Gargždų, Palangos, Joniškio, Tauragės, Vilkaviškio rajono Kybartų miestelio. Svečius pasveikino Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai, kurie pamario krašto dvasia alsuojančia menine programa sukūrė šiltą bei jaukią renginio atmosferą. Vadovai, pedagogai bei bendruomenių atstovai dalyvavo metodinėje diskusijoje ir patirčių refleksijoje „Iššūkis, kuris tapo stiprybe“. Diskusijų metu dalyviai analizavo ugdymo įstaigose kylančius iššūkius, aptarė emocinės gerovės, įtraukiojo ugdymo, bendruomenės telkimo bei šiuolaikinių ugdymo metodų taikymo klausimus. Pedagogai dalijosi realiomis situacijomis iš savo kasdienės praktikos, diskutavo apie priemones, padedančias stiprinti vaikų, tėvų ir mokytojų tarpusavio ryšį, pristatė sėkmingai įgyvendintas iniciatyvas bei inovatyvius sprendimus, kurie sudėtingas situacijas pavertė augimo ir pokyčių galimybėmis.
Labai džiaugiamės kasmet turėdami galimybę pabūti kartu, dalintis džiaugsmais ir rūpesčiais, atvirai diskutuoti ir skleisti savo įstaigų gerąją patirtį.
Direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė
Dalintis

