Darželio Šermukšnių alėją papildė dar du medeliai

  • 0 comments

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ jau ne vienerius metus puoselėjama graži tradicija – atsisveikindami su darželiu, priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir jų tėveliai pasodina šermukšnį. Kuriama darželio Šermukšnių alėja kasmet vis papildoma naujais medeliais. Šiais metais ją papuošė dar du medeliai, pasodinti priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ ir „Nykštukų“ grupių vaikų.

Medelio sodinimas – neeilinė diena tiek vaikams, tiek jų mokytojams. Tai maža šventė, kuri tyliai primena, kad vaikai jau greitai užvers darželio vartelius ir jau rudenį atvers mokyklos duris. Prasidės dar vienas įdomus vaikų gyvenimo etapas. Kad ir vaikai geriau suprastų, kodėl sodinamas medelis, pajustų, ką jis reiškia darželio Šermukšnių alėjoje, su jais šiai dienai yra ruošiamasi, aptariama, ką šermukšnis reiškia, galvojami jam linkėjimai… Vaikai dar prieš sodindami šermukšnį sužino, kad tai ypatingas medis, kuris nuo senovės buvo laikomas aukščiausios apvaizdos medžiu, saugančiu, globojančiu ir suteikiančiu išminties.

„Pelėdžiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis pasodinę medelį, linkėjo jam augti, nenuvysti, skyrė pačius gražiausius, šilčiausius žodžius bei eilėraštį:

Šį rytelį atsikėlę,

Pasodinom šermukšnėlę,

Kad lydėtų mus į kelią

Per gimtinės lauką žalią.

Ir kad saugotų kiekvieną

Nuo pavojų – naktį, dieną,

Kad vėjeliui dvelkiant oštų

Ir kad mūsų miestą puoštų.

„Nykštukų“grupės vaikai savo linkėjimus pašnibždėjo balionams, kuriais papuošė pasodintą savo medelį.  Puošdami vaikai jam nuoširdžiai linkėjo augti, būti laimingam, turėti daug lapų ir uogų paukšteliams, neliūdėti, nenulūžti ir žaliuoti. Ir dar sakė, kad visada, jau būdami ir mokiniai, eidami pro šalį, pamojuos medeliui, pasisveikins ir niekada nepamirš savo darželio.

Tikime, kad tikrai taip ir bus… Kad pasodinti šermukšniai, ne tik džiugins kiekvieno akį, grynins orą, sirpins uogas, bet ir saugos gražiausius vaikų prisiminimus iš nuostabaus vaikystės laiko, praleisto „Ąžuoliuko“ darželyje.

 

Dalintis