-
2026 05 11
-
0 comments
Gegužės 8 dieną, Kretingos miesto ir rajono ikimokyklinės įstaigos tiesė draugystės tiltą. Priešmokyklinės ugdymo grupės „Nykštukai“ šeši vaikai, kartu su draugais dalyvavo Kretingos lopšelio – darželio „Žilvitis“ organizuotame kūrybiniame festivalyje „Draugystės tiltas – tvari vaikystė“. Daug džiaugsmo ir nemažiau triukšmo tą dieną buvo girdėti organizatorių įstaigoje. Šventės dalyviai atėjo į svečius pasiruošę ir ne tuščiomis. Jau iš anksto gaminome muzikos instrumentus ir antrinių žaliavų. Ugdydami tvarumą ir netikėtą daiktų prikėlimą naujam gyvenimui šįkart padirbėjome iš peties. Į sceną lipome su ritminiais instrumentais „guminbačiais“ ir melodiniais vamzdžiais. Instrumentų gamybai panaudojome senus ir išaugtus guminius batus, grindų šluotas, kanalizacijos vamzdžius, panešiotas vasarines šlepetes, daug gėrimų kamštelių ir žinoma nemažiau meilės ir kantrybės. Einant į renginį turėjome tikslą pasilinksminti ir mums puikiai pavyko. Vaikai jautėsi atsipalaidavę, linksmi ir energingi. Po dalyvių pasirodymo salėje, keliavome į lauką. Visi kartu atidarėme lauko muzikos klasę. Kiekvienas dalyvis atnešė ir savo dalelę širdies – iš antrinių žaliavų pagamintą vėjo varpelį. Palikome jį ten ir kitais metais žadėjome grįžti aplankyti. O mūsų vėjo varpeliai pranoko pačių lūkesčius. Skirtingame aukštyje sukabinti šaukštai skleidė tokį malonų, terapinį garsą, kad nė neįtartum, kad tai daiktai prikelti antram gyvenimui. Noriu padėkoti mūsų įstaigos vaikų tėveliams, kurie prisidėjo prie šio projekto, padovanodami kas namie nebereikalinga. Visi dalyviai vieningai sutarėme, kad ir kitąmet tiesime draugystės tiltą, kurį taip šauniai pradėjo lopšelis – darželis „ Žilvitis“.
Meninio ugdymo mokytoja Edita Verbienė
Dalintis

