Džiaugsmas darbe: kaip rasti ir neprarasti?“

  • 0 comments

Antradienio popietė lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenei buvo kiek kitokia. Turėjome progą susitikti su Žilvinu Beniušiu,  Lietuvos muzikos ir teatro  akademijos vaidybos ir režisūros katedros lektoriumi, aktoriumi, ugdymo metodų kūrėju, kuris skaitė paskaitą „Džiaugsmas darbe: kaip rasti ir neprarasti?“

Neretai ir patys susimąstome, kas yra tas džiaugsmas?… Ar jisai matomas?… Kaip jisai jaučiamas?… Lektorius Žilvinas Beniušis atskleidė, kad mūsų kūnas geriausiai moka parodyti džiaugsmą. Mūsų spindinčios akys viską išduoda. Džiaugsmas atsiranda labai anksti – pirmaisiais gyvenimo mėnesiais.

Mes nuolat susiduriame su įvairiausiomis vaikų emocijomis. Dažnai matome džiaugsmo spindinčias akis, kai puikiai pavyksta nupiešti piešinį, kai pavyksta parašyti vardą be klaidų. Tenka matyti ir prislėgtą ir liūdesio pilną mažųjų veiduką. Bet,  kaip Žilvinas minėjo,  visa tai yra normalu, o kartais ir labai naudinga, nes žmogus privalo „persikrauti“, kad atrastų jėgų, kad gebėtų pamatyti džiaugsmą ir mažame lietaus lašelyje.

Lektorius Žilvinas Beniušis nestokojo naudingų patarimų, pateikė daug metodinės medžiagos. Pabaigai pakvietė į bendrą ratą. Jo metu išsakėme komplimentus, padėkos žodžius savo kolegėms… Ir išties – akys yra didžiausios džiaugsmo išdavikės. Pedagogių akys spindėjo, jos buvo pilnos laimės.

Neužgožkime savo džiaugsmo, neslėpkime jo kažkur giliai. Matykime jį mažuose dalykuose, skleiskime jį kitiems. Nes kaip ten yra sakoma: laimė ir džiaugsmas tai tokie dalykai,  nuo kurių labai greitai gali užsikrėsti. Visa lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė sakome didelį AČIŪ lektoriui Žilvinui Beniušiui už kitokią popietę, už kitokį, už labai naudingą ir prasmingą pasibuvimą.

 

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rita Abrutienė

 

Dalintis