Edukacija vaikams apie drugelius ir vabzdžius

  • 0 comments

Prisimenat tą jausmą pamačius nuostabų drugelį?  Džiaugsmo, lengvumo, nuostabos jausmų paletė, matant šiuos gražiuosius skraidūnus. Tokių gerų emocijų mes turėjome apžiūrėję drugelių kolekciją.

Pas mus  – ,,Nykštukų“, ,,Drugelių“, ,,Bitučių“, ,,Šnekučių“, ,,Voveriukų“ grupėse buvo labai įdomi edukacinė pamokėlė apie drugelius ir vabzdžius, kurią vedė svečias iš Vilniaus  – Tomas Solovėjus.

Edukacijos metu vaikai susipažino su tropinių drugelių ir vabzdžių įvairove, pamatė drugelio gyvenimo ciklą nuo kiaušinukų, lėliukių, vikšrelių kokonų. Sužinojome, kad drugeliai gyvena nuo 2 savaičių iki keturių mėnesių, kad būna tokių, kurie atrodo žydros ar violetinės spalvos, o realiai jų sparneliai yra balti. O kaip smalsu ir truputį nedrąsu buvo palaikyti rankose drugelio vikšrus, jų kojytės tikrai kutena.

Pamatėme vorą krabą ( visai tokį pat, kaip filme ,,Žmogus voras“, pastebėjo vaikai), skorpioną, kurio galia slypi uodegoje, gyvalazdes, kurios išsigandusios slepia galvą smėlyje, vorą tarantulą, vabzdį maldininką. Taip pat nustebino, kad yra tokių vabzdžių, kurių patelės po pasimatymo ,,vyrukams“ nukanda galvą ir jei jis iš pasimatymo grįžo sveikas gyvas, tai jokiame pasimatyme ir nebuvo.

Dabar pamatę gamtoje vikšrelį, mes jau žinome, kad neilgai trukus jis virs drugeliu ir, kaip sako vaikai, skraidys nuo gėlytės iki gėlytės.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kaunienė

 

Dalintis