Fizinio aktyvumo mėnuo ,,Su krepšinio kamuoliu…‟

  • 0 comments

2023 metų balandžio 4-27 dienomis Kretingos lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas“ jau antrus metus įgyvendiname projektą ,,Su krepšinio kamuoliu…“. Visas mėnuo buvo kupinas smagios veiklos, estafečių, rungčių su kamuoliais. Vaikai mokėsi pataikyti į krepšį, varytis kamuolį, mokėsi žaisti krepšinį komandomis. Krepšinio tema vyko piešinių ir foto nuotraukų paroda darželio erdvėse. Suorganizuotos ,,Aš ir mano šeimos narys“ varžytuvės, o projekto uždaryme dalyvavo visi lopšelio-darželio darbuotojai ir administracija.

Balandžio 3 dieną vyko projekto atidarymas. Kiškis (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laura Stonkuvienė) ir Tigriukas (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kaunienė) paskelbė fizinio aktyvumo mėnesio pradžią. Šventės atidarymo metu, vaikai pasakojo ką žino apie krepšinį, dalinosi mintimis kaip jį reikia žaisti. Kretingos sporto mokyklos vyresnysis krepšinio treneris Arimantas Mikaločius atliko mankštą ,,Būkim stiprūs“ ir pristatė krepšinio taisykles.

Balandžio pirmoji savaitė buvo skirta mokytis valdyti krepšinio kamuolį, kiekvienai grupei patogiu laiku-salėje, lauke. Mažesnieji darželio vaikai žaidė judriuosius žaidimus su krepšinio kamuoliu, o vyresnieji vaikai mokėsi varytis kamuolį, apsivaryti kamuolį aplink kliūtis ir mesti jį į krepšį.

Balandžio antrąją savaitę mažesnieji darželio vaikai žaidė žaidimus ir atliko judrias užduotis su krepšinio kamuoliais lauke, vyresnieji vaikai mokėsi žaisti krepšinį komandomis, laikydamiesi krepšinio taisyklių.

Balandžio 13 dieną, tęsiant fizinio aktyvumo mėnesį, Kiškis (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ieva Tamašauskienė) ir Tigriukas (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laura Stonkuvienė) pakvietė dalyvauti ankstyvojo amžiaus vaikus taikliosios rankos varžybose. Prieš tai visi kartu atlikome ,,Piratų mankštą“. Išsiskirstę į  paruoštas erdves, vaikai mėtė krepšinio kamuolius ir įvairius kamuoliukus iš skirtingų atstumų-į krepšį, į dėžes.

Trečioji balandžio savaitė buvo skirta metimui į krepšį. Pratimai su kamuoliu.Vaikai mokėsi varyti kamuolį dešine ranka, kaire ranka einant permesti kamuolį per kliūtis.

Balandžio 20 dieną vyko varžytuvės ,,Aš ir mano šeimos narys“. Mokytojos Kristina Kaunienė ir Laura Stonkuvienė apšilimui prieš varžybas paruošė estafetes, kurias turėjo atlikti tėveliai kartu su vaikais. Po estafečių vyko varžybos, vaikai su tėvais turėjo per 5 minutes į krepšį sumesti kuo daugiau taškų. Taškus skaičiavo Kristinos sūnus Domantas ir Lauros sūnus Kornelijus. Visi dalyviai gavo padėkas ir nugalėjo draugystė.

Balandžio 27 dieną., paskutinę varžybų dieną, dalyvavo ne tik vaikai, tėveliai, bet ir mokytojos, mokytojų padėjėjos ir darželio administracija. Treneris Arimantas Mikaločius pravedė mankštą su krepšinio kamuoliais, po mankštos vyko varžybos darbuotojams. Mokytojos Kristina ir Laura skaičiavo, kas daugiau sumes taškų, bet vis dėl to nugalėjo draugystė. Po visų veiklų buvo pakviesta direktorė Zita Domarkienė ir pavaduotoja Diana Bakstienė krepšinio projekto uždarymui-paskutiniam metimui į krepšį. Po smagių veiklų visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis.

 

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Laura Stonkuvienė

Dalintis