Iš močiutės skrynios

  • 0 comments

Su saulėtais gegužės žiedais septintą kartą suskambėjo Žemaitijos regiono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų festivalis „Iš močiutės skrynios“. Tai  – Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ tradicinis renginys, o partneriai – Kretingos r. kultūros centras ir Kretingos r. švietimo centras. Žemaitiškomis dainomis, šokiais, savo juoku mus džiugino net iš trylikos Kretingos miesto ir rajono, Mažeikių rajono Sedos miesto, Gargždų, Palangos, Klaipėdos r. Kretingalės ugdymo įstaigų atvykusių vaikų komandos.

Žemaitiškai dainuodama dainą apie pavasarį festivalį pradėjo Močiutė (mokytoja Sigita Lubienė). Festivalyje svečiavosi  Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė, kuri tardama sveikinimo žodį pasidžiaugė dalyvių gausa, puošnumo ir tautinio renginio svarba mažiesiems. Renginio viešnios Kretingos rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyresnioji specialistė, mūsų kuratorė Lina Jadenkuvienė ir Kretingos rajono švietimo centro direktorė Loreta Jurgutienė akcentavo, jog festivalis išskirtinė ir Žemaičių krašto tradicijų puoselėjimo šventė mažiesiems ir ragino organizuojant renginį atšvęsti 10-ąsias ir net penkioliktąsias metines. Po gražių sveikinimo žodžių močiutės trobelėje kilo sumaištis, nes ir vėl dingo močiutės katytė Micė (mokytoja Rita Abrutienė). Močiutė prašė vaikų jai padėti surasti savo katytę. Visi kartu garsiai šaukė: Mice! Mice! Mice! Ir staiga katytė, kaip viesulas smagiai atriedėjo dviratuku,  nes kaip pati ir sakė, ji džiaugėsi ką tik išmokusi važiuoti dviračiu! Micė pasakojo, kaip smagiai ir greitai ji lėkė su dviratuku gatvėmis ir niekaip nesuprantanti, kodėl visi vairuotojai jai signalizuoja?.. Per šią pramogą visai katytė pamiršo, jog šiandien močiutės trobelėje vyksta dainų ir šokių festivalis „Iš močiutės skrynios“. Močiutė kartu su vaikais mokino Micę kaip saugiai reikia važiuoti dviračiu, akcentavo, jog svarbu dėvėti šalmą ir žinoti kelių eismo taisykles. Katytė pažadėjo būti atidesnė, laikytis visų saugumo reikalavimų ir kartu su savo močiute pakvietė vaikus dainuoti žemaitiškas dainas ir šokti šokius.

Pasibaigus skambioms dainoms, Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė įteikė atminimo dovanėles bei padėkas dalyviams, juos paruošusiems mokytojams. Direktorė pasidžiaugė festivaliu ir padėkojo visiems už skambias dainas, už šokį, už tyras vaikų šypsenas, už tikras ir nesuvaidintas vaikų emocijas, už gerą laiką ir meilę žemaičių tarmei bei tautinių tradicijų puoselėjimui.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė teigė, kad šis renginys padeda skatinti vaikų domėjimąsi žemaičių tarme, ugdo vaikų tautiškumą, meilę bei pagarbą savo gimtajam kraštui.

Šventę vainikavo baigiamasis žemaičių krašto ratelis „Tonkiau, tonkiau kilnuok kuojas“. Šokio metu netrūko daug skambaus juoko, vaikų klegesio.

Džiaugiamės, jog šis renginys  vienija mokytojas prasmingai veiklai ir augina vaikų širdyse meilę tautinėms mūsų krašto tradicijoms.

 

Direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė

 

Dalintis