Kalėdinis ,,Ąžuoliuko“ projektas

  • 0 comments

Gruodžio mėnuo išsiskiria ne tik žiemos pradžia, šalčiu, tamsa, bet ir laukimu, susikaupimu, atjauta, gerais darbais, puošniu mirgėjimu ir šventiniu šurmuliu. Šiemet mūsų lopšelio-darželio bendruomenė šventiškai šurmuliavo, dalyvavo įvairiose akcijoje, iniciatyvose, buvo ypač kūrybingi ir susiklausę. 

Gruodžio pirmąją savaitę lopšelio-darželio langus papuošėme mokytojos Lauros kurtais karpiniais. Visi darbuotojai su įkvėpimu ir didele kūryba puošė lopšelio-darželio grupes, erdves, kiemo teritoriją. Jau tapo tradiciją, jog salę ir eglutę vaikučiams puošia meistras Kęstutis ir mokytojų padėjėjos. 

Direktorė Zita sukvietė visus susikaupimui ir aukai Kretingos bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenę. 

Prisijungėme prie Kretingos mieste organizuotos akcijos „Nykštukų Kalėdos“, kur mūsų įstaigai atstovavo ir sukūrė įspūdingus nykštukus – mergaitę bei berniuką – mokytojų padėjėja Alona. Vaikų tėveliai papuošė savo kurtais nykštukais ir mūsų lopšelio-darželio kiemą. Mokytoja Danutė organizavo kalėdinę parodą „Nykštukai mus aplankys“, visą mėnesį džiaugėmės vaikų tėvelių, darbuotojų kurtais nykštukais įstaigos erdvėse. 

Pavaduotoja Diana kvietė visus įstaigos suaugusius dalyvauti iniciatyvoje „Jeigu aš būčiau vaikas…“, kurios metu vaikų šeimų nariai, darbuotojai buvo kviečiami pasvajoti, prisiminti ką norėtų veikti, jeigu ir vėl būtų vaikai. Savo mintis, svajones, prisiminimus užrašė ir  sudėjo į paveikslą „Kalėdinis kelias“.  Buvo smagu skaityti suaugusiųjų užrašytas mintis: kažkas norėtų vėl lankyti darželį, kažkas ilgai neitų miegoti ir valgytų daug saldainių, ledų, saldumynų, kiti ilgai žaistų  su draugais kieme, būtų su savo šeima, pradėtų rašyti dienoraštį, kurį galėtų perskaityti po 50 metų, keptų su močiute imbierinius sausainius, tiesiog – neskubėtų užaugti. Šios iniciatyvos dėka teko akimirkai suklusti ir atsigręžti į mūsų mažylius. 

Nuoširdžiai dėkoju vaikams, jų tėveliams ir lopšelio-darželio darbuotojams už kūrybiškumą, pastangas, skirtą laiką,  surastą norą bendrystei ir šventės kūrimą visiems kartu!

Direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė 

Dalintis