Kartų draugystės ratas

  • 0 comments

Adventas ir kalėdinių švenčių laukimas išskirtinis metas, suburiantis šeimas, apjungiantis draugus, buriantis bendruomenes. Gruodžio pradžioje Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mažieji šokėjai ir dainorėliai dalyvavo jaukiame renginyje „Kartų draugystės ratas“, kuris vyko Kretingos J. Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje. Renginį organizavo Kretingos trečiojo amžiaus universiteto studentai, iniciatorė ir renginio vedėja Irena Plaščinskienė, o partneriais buvome pakviesti mes, „Ąžuoliuko“ mažyliai ir Kretingos J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai.

Buvo nepaprastai smalsu vaikams ir mokiniams stebėti senjorų suburto teatro grupės vaidinimą, jie žaismingai ir įdomiai papasakojo apie savo vaikystės veiklas ilgais žiemos vakarais, kai dar nebuvo interneto, net televizijos nebuvo.  Kaip gardžiai dalindavosi močiučių iškeptą juodą duonelę, kokia didžiulė knygos vertė ir nauda, kaip žaidė, dainavo, juokavo kartu su visa šeima. Vaidinimo pabaigoje išgirdome vertingus kiekvienam amžiaus tarpsniui patarimus apie pagarbą vienas kitam, apie meilę ir šeimos kartų svarbią bendrystę. Smagiai dainavo ir šoko lopšelio-darželio vaikai, jų mokytojai Evelina Narmontienė ir Ingridas Kiškys. Vėliau stebėjome gimnazistų pasirodymus: eiles, šokį, dainų atlikimą. Trečiojo amžiaus universiteto studentai susibūrę į chorą „Svajonių aidas“ ir šokių kolektyvą „Gaja“ dainavo žemaitiškas dainas ir atliko smagius šokius. Šventės pabaigoje visi išmokome ir smagiai atlikome Kretingiškio kompozitoriaus ir muzikos mokytojo  Aloyzo Žilio kūrybos dainą „Du gaidoka“.

„Kartų draugystės ratas“ – tai išskirtinė šventė, apjungianti tris kartas. Buvo labai gera susirinkti ir būti kartu, išgirsti nesenstančias istorijas, sužinoti papročius, pasidžiaugti dainomis, eilėmis, vaidinimu ir šokiais. Šventei pasibaigus visi skirstėmės išsinešdami šilumą širdyse ir žinojimą, jog mokytis reikia ir yra smagu visą gyvenimą!

 

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė

 

Dalintis