Kartu su „Sveikatiada“

  • 0 comments

„Sveikatiada“- tai ilgalaikis respublikinis sveikos gyvensenos ugdymo projektas, kuris suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. Tęsiame šias smagias „Sveikatiados“ projekto veiklas jau trečius metus.

Šiais metais vaikams labai patiko ir išsiskyrė dvi veiklos. Gruodžio – sausio mėnesiais atlikome užduotis „Užsiimk joga su „Sveikatiada“. Mokytojos paaiškino vaikams kas yra joga, stebėjo įvairius užsiėmimus ir patys juos atliko. Joga – tai sąmoningas kūno pozų atlikimas, taisyklingas kvėpavimas, atsipalaidavimas. Ji gali padėti vaikui iš naujo atrasti fizinę ir emocinę pusiausvyrą, stiprinti jo ištvermę, gerinti informacijos suvokimą. Joga skatino tarpusavio bendravimą, vaikai puikiai išmoko atsipalaidavimo technikų, pasidarė ramesni, linksmesni, pagerėjo jų lankstumas. Draugaujant su „Sveikatiada“ mokytojos ir ugdytiniai pasinėrė į smagias užduotis „Gamink su „Sveikatiada“. Į šias veiklas įsitraukė visos lopšelio – darželio grupės. Mokytojos vaikus supažindino su sveikais maisto produktais, gamino įvairius patiekalus. „Voveriukų“ grupės ugdytinis Domantas gamino graikiško jogurto užkandį su vaisiais ir „granola“. Kitas patiekalas vadinosi „Ežiukas“, kurį pagamino Rugilė. Gaminant vaikai diskutavo, kaip išlikti sveikiems ir žvaliems, koks maistas yra naudingas vaikų organizmui, o kokio reikia vengti. Išsiaiškino, kad daržovės, vaisiai, uogos yra vienas iš sveikatą stiprinančių mitybos komponentų.

Projekto veiklos sutelkė lopšelio – darželio bendruomenę mokytis sveikatinimo paslapčių, juk sveikai gyventi yra smagiau!

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja A. Grubliauskienė

Dalintis