Kasmetinis ,,Ąžuolyno” sambūris

  • 0 comments

Jau 7 metus  iš eilės „Ąžuolyno“ sambūris sukvietė Lietuvos „Ąžuoliukų“ vadovus bei pedagogus į metodinį – praktinį forumą „Įstaigos kultūros ir tradicijų raiška vaikų ugdymosi kontekstuose“. Šiais metais sambūrį organizavo Kybartų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Sambūrio organizatoriai pasirinko išskirtinę vietą – Paežerių dvarą.

Metodinį – praktinį forumą atidarė vaikų pasirodymas. Vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo skambias daineles, grojo varpeliais. Tai buvo labai tikras ir nesuvaidintas mažųjų pasirodymas. Kai emocijos nori prasiskverbti, bet nugali drąsa ir pasitikėjimas savimi. Klausėme įdomaus pranešimo „Įstaigos kultūra kaip ugdomasis kontekstas“. Pranešimo metu susipažinome su įvairiais renginiais, kurie vyksta Kybartų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Renginiai, projektai, įdomios veiklos labai turtina ir augina vaikus. Teikia daug teigiamų emocijų, suburia visą bendruomenę bendriems tikslams.

Vėliau forumo organizatoriai dalyvius įtraukė į kiek kitokias, bet labai įdomias veiklas. Atlikome du praktinius metodus: „Vertybių išgryninimas“ ir „Gyvenimo vertybių parduotuvė“. Aptarinėjome, rinkome ir analizavome kurios vertybės pačios svarbiausios žmogui. Ir priėjome bendros nuomonės, kad pagrindinės vertybės yra: bendrystė, tikėjimas, meilė ir darbas.

„Ąžuolyno“ sambūrio nariai dalyvavo smagioje edukacijoje „Tas sviestelio gardumas“. Susipažinome su sviesto gamyba, prietaisais kurie yra reikalingi norint pagaminti sviestą. Patys išbandėme gamybos procesą. O paskui ragavome gardų sviestą teptą ant naminės duonelės.

Smagų susitikimą vainikavo „Ąžuolyno“ sambūrio pirmininkė Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė, kuri negailėjo padėkos žodžių Kybartų lopšelio-darželio direktorei Inetai Grudzinskaitei už kitokią dieną, už nuostabias emocijas, už bendrystę, už galimybę pabūti visiems kartu. Pasidalinti vieni su kitais kas džiugina ir dėl ko skauda. Kitais metais organizatoriais tampa Marijampolės lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rita Abrutienė

Dalintis