Kodų savaitė (CODE WEEK) darželyje

  • 0 comments

 

Kasmet, jau dešimtmetį, spalio 8–23 d. vyksta programavimo  Europos Code Week savaitė. ES CodeWeek iniciatyvos  tikslas – patraukliai ir smagiai lavinti vaikų kodavimo ir skaitmeninio raštingumo įgūdžius, kūrybiškumą, problemų sprendimą. Programavimo savaičių metu organizuojamuose renginiuose  „Programavimas su edukacine bitute-robotu BEE-BOT“, „Susirinko miško žvėrys“, ,,We playing and coding“ sudalyvavo ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai.

Programavimo savaitės metu vaikai žaisdami atliko įvairias programavimo užduotis naudodami edukacines bitutes BEE-BOT, planšetes, piešdami piešimo įrankiu Pixel Art miško gyvūnų tema, atkoduodami QR kodus. Dalyvaudami kodavimo, programavimo veiklose, vaikai ne tik mokėsi programavimo pagrindų, bet ir tobulino loginio bei erdvinio mąstymo, pažinimo, suvokimo, bendradarbiavimo, orientacijos erdvėje, matematinius ir skaitmeninio raštingumo gebėjimus. Code Week savaitės veiklos paskatino vaikus išbandyti komandų sekas, planuoti veiksmus į priekį, siekiant numatyto tikslo, mokėsi analizuoti bei spręsti problemas.

Sudalyvauti Programavimo savaitės renginiuose vaikams buvo išties naudinga, nes veiklomis skatinamas vaikų kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Pradėję mokytis programuoti ikimokykliniame amžiuje, vaikai pratinami geriau suvokti sparčiai besikeičiantį pasaulį, geriau suprasti, kaip veikia technologijos, ir tobulinti savo įgūdžius bei gebėjimus, kad galėtų rasti naujų idėjų ir patys kurti.

Dalintis