„Lietuvos mažųjų žaidynės“ moko ir sportuoti, ir draugauti

  • 0 comments

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias laikas formuoti fiziškai aktyvaus gyvenimo įgūdžius, įpročius, todėl jau ne vienerius metus lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ ugdytiniai dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Respublikinės ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacijos (RIUKKPA) organizuojamame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022“, kuris yra puiki priemonė skatinti fizinį mažųjų aktyvumą, pozityvų požiūrį į sportą, taip pat supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis.

Sausio pabaigoje prasidėjusio projekto metu vaikai buvo įtraukti į smagias fizines veiklas. I etape pateiktos aštuonios linksmos, judrios, žaismingos fizinio aktyvumo virtualios pamokėlės ne tik paįvairino kasdienines ugdymo veiklas, bet ir padėjo smagiai ir aktyviai pradėti dieną. Vaikai turėjo galimybę išbandyti kas savaitę vis naujas mankštas, kurias vedė profesionalūs vaikų kūno kultūros mokytojai.

Projekto II etapas, mūsų įstaigos „Lietuvos mažųjų žaidynės“, įvyko balandžio 28 d. Sportinis renginys, organizuotas mokytojų Birutės Lukošienės, Agnės Stuopelienės, Eglės Katkauskaitės, Adolfinos Grubliauskienės, Ievos Tamašauskienės, sukvietė visų grupių vaikus draugiškai pasivaržyti estafetėse po dvi komandas. Žaidynėse dalyvavo ir patys mažiausi darželio ugdytiniai – lopšelio grupių vaikai, kurie taip pat išbandė jiems skirtas sportines užduotis. Prieš varžybas, paskelbus žaidynių atidarymą, mokytoja Ieva pakvietė vaikus sušokti zumba ir taip pramiklinti rankas ir kojas. Vėliau vaikai komandomis dalyvavo penkiose estafetėse, kuriose varžydamiesi turėjo būti ir vikrūs, ir ištvermingi, o, svarbiausia, draugiški, palaikyti savo komandos draugus, nenusiminti, jei nebuvo pakankamai greiti ar jei kas nepasisekė. Juk taip svarbu išmokti varžytis draugiškai, padėti suklupusiam draugui ir jį paguosti. Juk tai yra tikra sportinė olimpinė dvasia…

Sudalyvavę estafetėse, visi susirinko į „Lietuvos mažųjų žaidynių“ uždarymą. Vaikai buvo pasveikinti ir apdovanoti padėkos raštais. Renginį apibendrindama direktorė Zita Domarkienė pasidžiaugė, kad vaikai turėjo puikią galimybę pasportuoti, pasivaržyti. Juk judėjimas ir žaidimas vaikams yra viena mėgstamiausių veiklų, kuri ne tik suteikia galimybę mokytis judėti taisyklingai, bet ir padeda pažinti bei atrasti pasaulį, patiriant sėkmes ir nesėkmes, moko bendradarbiauti ir žaisti kartu.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Birutė Lukošienė

Dalintis