„Lietuvos mažųjų žaidynių“ pirmasis etapas

  • 0 comments

Šių metų  sausio  6 – gegužės 10 d. Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose buvo vykdomas projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2021“ pirmasis etapas. Projektą organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias šalyje ikimokyklinio ugdymo vaikams skirtas sporto projektas, kuriuo siekiama didinti vaikų fizinį aktyvumą ir nuo mažens ugdyti įprotį sportuoti bei pozityvų požiūrį į aktyvią gyvenseną. Taip pat ugdyti garbingo varžymosi idėją, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp pedagogų, supažindinti vaikus su olimpinėmis vertybėmis. Žaidynių pagrindas – nuotolinės fizinio ugdymo pamokėlės, fizinio aktyvumo užduotys, judėjimo ir socialinius įgūdžius lavinančios estafetės. Visos užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Pirmajame etape veiklos ir pamokėlės ugdymo įstaigoje buvo vykdomos nuotoliniu būdu – vaikams buvo sudarytos sąlygos projekte dalyvauti ir sportuojant iš namų. Pamokėles ruošė mokytojai ekspertai, kurie atsiųsdavo pamokėles kas dvi savaites. Viso buvo 7 pamokos, pagal kurias sportavo visa lopšelio – darželio bendruomenė:

  1. Pamoka – „linksmosios varlės“;
  2. Pamoka – „sportuojame su kėdutėmis“;
  3. Pamoka – „mankšta su lazdomis“;
  4. Pamoka – „linksmosios pėdutės“;
  5. Pamoka – „linksmieji balionai“;
  6. Pamoka – „spalvingieji ritinėliai“;
  7. Pamoka – „ypatingieji mankštos kamuoliai“.

Dalintis