Linksmai apie kūno kultūrą

  • 0 comments

Pirmąją žiemos dieną darželio direktorė Zita mus, mokytojas, pakvietė į Metodinę dieną. Kadangi tema buvo apie kūno kultūrą, beveik visos atėjo pasiruošusios – apsirengusios sportiškai. Sportinės užduotys, fiziniai pratimai – dalykas rimtas ir, turbūt niekas nepaneigs, jog reikalingas tiek vaikų, tiek suaugusiųjų gerai savijautai. Reikalingas, bet ar visų mėgstamas?

Kaip organizuoti kūno kultūros veiklas, kad jos būtų linksmos ir patrauklios – tai mums parodė bei papasakojo direktorė, pasidalindama savo gerąja patirtimi. Stebėdamos filmuotą medžiagą, sugrįžome į ankstesnius laikus, kai direktorė dirbo pradinių klasių mokytoja. Buvo smagu matyti, kaip kūno kultūros pamokos metu lengva ir įdomu mokytis matematikos, lietuvių kalbos, gamtos pažinimo, choreografijos. Sudėlioti žodį „draugystė“, pagal reikiamą raidelę ieškant savo vietos išsirikiavusių bendraklasių eilėje, pasirodo, yra žymiai paprasčiau ir linksmiau, negu tą žodį taisyklingai užrašyti sąsiuvinyje. O kiek žingsnių būtina žengti dešinėn ar kairėn, kad atsidurtum šiaurėje? Nebuvo galima nepastebėti vaikuose susidomėjimo, sveiko noro pirmauti, linksmų ir džiaugsmingų emocijų. Nors veikla, kurią matėme ekrane, vyko seniau, ji lygiai tokia pati, tik papildyta šiuolaikiškomis priemonėmis, gali būti organizuojama ir dabar.

Kad neužsisėdėtume vien žiūrėdamos, teko pajudėti ir mums. Direktorė Zita turėjo paruošusi keletą užduočių su lankais bei kaspinais. Neįtikėtina, jog į padėtą ant žemės lanką gali tilpti net aštuonios mokytojos – nors atrodė, jog tilps tik penkios! Visai nesvarbu, jog kai kurioms teko stovėti tik ant vienos kojos. O įvairūs pratimai su lazdelėmis, prie kurių pritvirtinti atlasiniai kaspinai – kas dar gali būti gražiau, kai judesius atlieki ne vienas, o draugų rate?

Man buvo labai linksma ir įdomu. Pagalvojau, jog nemažai dalykų galiu pritaikyti savo grupės vaikų veiklose. Kas mane labiausiai sužavėjo – tai mūsų darželio direktorės Zitos neblėstantis entuziazmas.

 

 

Žvirbliukų“ grupės mokytoja Danguolė Vaitkuvienė

 

Dalintis