Lopšelį-darželį puoš vaikų sodintas sodelis

  • 0 comments

Balandžio 22-ąją minima tarptautinė Žemės motinos diena. Šią dieną visi Žemės gyventojai kviečiami sodinti medelius ir taip prisidėti saugant mūsų planetą. Ši diena mūsų lopšelyje-darželyje prasidėjo neįprastai: ryte kieme klegėjo vaikiški balsai, jautėsi linksmas šurmulys, nes šalia jau pasodintų obelaičių sodinukų, kiekvienos grupės vaikai su auklėtojomis, aplinkos darbuotojais Kęstučiu ir Algimantu sodino savo serbentų krūmą. Nuo šiol įstaigą lankantys vaikai galės stebėti, kaip pasodintame sodelyje pavasarį žydės obelaitės ir krūmai, o rudeniop nokins vaisius.

„Mintis darželio teritorijoje įrengti nedidelį sodą buvo kilusi jau senokai.  Juk tai puiki edukacinė erdvė, kurioje vaikai galės stebėti, kaip auga ir keičiasi medeliai, krūmai, kaip jie atrodo visais metų laikais. Medelio, krūmo sodinimas – pati geriausia gamtos pamoka vaikams, kada jie ne tik prisiliečia prie žemės, bet ir mokosi mylėti gamtą, rūpintis augalu“, – mintimis dalinosi direktorė Zita Domarkienė.

Be galo svarbu, kad kiekvienos grupės vaikai patys prisidėjo, sodino sodinukus, sužinojo, kaip reikia iškasti augalui duobę, pasodinti, kodėl reikia saugoti šaknis, palieti. Tokiu būdu nuo mažens vaikams formuojama nuostata saugoti ir globoti medžius, krūmus ir juos supančią aplinką. Tai mažas, bet svarbus žingsnis mokant vaikus rūpintis gamta ir Žeme, kurioje gyvename.

 

Dalintis