Mankšta, kviečianti bendrauti ir draugauti

  • 0 comments

 

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ pedagogai jau ne pirmus metus sukviečia Kretingos miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų 4-6 metų vaikus bei jų mokytojus į miesto stadione suorganizuotą sportinį renginį „Su mankšta ir nuotaika gera“. Tai vienas renginių, skirtų  Europos judumo savaitei, kuri jau per 20 metų minima Europos šalyse siekiant paskatinti vaikus ir bendruomenę daugiau judėti, rinktis netaršų judumą, sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Į sportinę pramogą susirinkusius vaikus iš lopšelių-darželių „Pasaka“, „Žilvitis“, „Ąžuoliukas“, darželio-mokyklos „Žibutė“, Rūdaičių lopšelio-darželio, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Kurmaičių pradinės mokyklos žaismingai pasveikino mergaitė (mokytoja Ieva Tamašauskienė). Ji kartu su vaikais mokėsi skaičiuoti iki dešimties, draugiškai pašokinėti ir galvoti burtažodį, kuris padėtų atgyti žaislams ir smagiai pažaisti. Po garsiai vaikų ištarto burtažodžio pasirodė medų smalyžiaujanti tingi meškutė (mokytoja Kristina Kaunienė). Kadangi jai nelabai patinka judėti, tai kartu su vaikais padarė lėtą meškinų mankštą. Bet ar vaikai gali judėti lėtai? Tad po mankštos vaikai sušoko judrų sportinį šokį, kviečiantį pajudinti  rankytes, kojytes ir smagiai pašokinėti. Visus vaikus gerai nuteikė ir linksmas, nesenstantis ančiukų šokis. Sportinę pramogą baigė draugiškas vaikų ir mokytojų bėgimas aplink stadioną.

Sportinė pramoga „Su mankšta ir nuotaika gera“ atspindėjo šių metų Europos judumo savaitės temą „Bendrauk lengviau“, kuria siekiama paskatinti žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. O šūkis „Judėk laisviau taip pat „neša” žinią, kad judėjimas – tai ne tik bėgimas ar konkretūs mankštos pratimai, bet pačios įvairiausios fizinio aktyvumo formos: judrūs žaidimai, šokiai, važiavimas dviračiu. Tad vaikams bendras sportinis renginys buvo puiki proga draugiškai pabendrauti ir laisvai pajudėti, pasportuoti, pašokti.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Mikaločienė

 

 

Dalintis