Mano delne gintaro gabalėlis

  • 0 comments

Spalio 14 d. priešmokyklinio ugdymo grupės  „Nykštukai“ vaikai ir juos lydintys suaugusieji asmenys vyko į Palangos gintaro muziejų, kuriame vaikai turėjo edukacinę veiklą „Gintaro savybės“.

Susipažinę su gintaro atsiradimo istorija, aptarę spalvą, išgirdę gintaro garsus, užuodę  kvapą ir palietę savo  gležnomis rankomis, supratome, kad ne veltui daug metų  gintaras vadinamas Lietuvos auksu, sveikatos akmeniu, mažyčiu  saulės akmenėliu.  Apie naudingąsias gintaro savybes žmonės kalba jau nuo seniausių laikų. Šiandien vaikai dažnai nešioja  gintarinius karolius, apyrankes, kurie stiprina vaikų imunitetą, padeda lengviau užmigti, palengvina skausmą.

Veiklos metu atlikome ne vieną bandymą, eksperimentą. Sužinojome, ar gintaras ir akmenukas skęsta. Kodėl neskęsta? Susipažinome su sąvoka DRUSKINGAS (chemijos ir biologijos pradžiamokslis), stebėjome, kaip dega akmuo ir kaip gražiai liepsnoja gintaro gabalėlis (perspėjimas, kad vaikai namuose to nebandytų).

Bevartydami gintaro gabalėlius pamatėme užsikonservavusius vabzdžius: muses, uodus, skruzdėles ir pan. Jie taip mus visus suviliojo, jog nutarėme, kad dar tikrai sugrįšime į šį muziejų kitai edukacinei veiklai apie gintaro inkliuzus.

 

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ mokytojos

Dalintis