Mano draugas-laikrodukas

  • 0 comments

Balandžio 14 d. priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Bitutės“ ir ,,Nykštukai“ vaikai  turėjo įdomią ir kupiną įspūdžių išvyką į Klaipėdą, kur dalyvavo edukacinėje veikloje ,,Mano draugas- laikrodukas“. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su pagrindinėmis laikrodžio dalimis (ciferblatu, rodyklėmis), valandomis. Kiekvienas gavo po laikrodžio pagrindą, jį spalvino pieštukais, kreidelėmis ir kitomis spalvinimo priemonėmis. Pasiruošę laikrodžio pagrindą surašė skaičius ir jį dekoravo.

Pasigaminę savo laikrodukus vaikai turėjo galimybę aplankyti laikrodžių muziejaus ekspozicijas. Laiko labirintais keliavome po Laikrodžių muziejų. Vedami žaismingo gido pasakojimo, sužinojome, kaip saulė, vanduo, net ugnis gelbsti matuojant laiką, kokie laiko skaičiavimo įrengimai nuo seniausių laikų lydi žmogų jo gyvenimo kelionėje. Paprastus, primityvius prietaisus ekspozicijose keitė sudėtingesni mechanizmai-XIII a. pabaigoje atsiradę mechaniniai laikrodžiai. Vaikai buvo supažindinti su įvairių istorinių laikorapių eksponatais. Sužavėjo renesanso, baroko stiliaus laikrodžiai.

Grįždami į darželį, vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais. Buvo nustebinti, kad muziejuje matė ir tuos laikrodžius, kuriuos turi tėvai ir seneliai.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Laima Jašinskienė

Dalintis