Mums šaltukas nebaisus

  • 0 comments

Kretingos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė  įgyvendina sveikatos stiprinimo programą ,,AUGAM STIPRŪS  KAIP ĄŽUOLIUKAI“ 2023-2028 m., įstaiga yra sveikų mokyklų tinklo narė. vaikų sveikatinimas žiemą ypatingai aktualus, dėl padidėjusio sergamumo. Mes daug dėmesio skiriame sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui, imuniteto stiprinimui, organizmo grūdinimui.

Visi ,,Ąžuoliuko“ vaikai žino, kad žiemą lauke galima nuveikti daug įdomių dalykų.  Juk tik žiemą lauke galime patyrinėti užšalusias balas ir išbandyti ledo stiprumą, išbandyti visokį sniegą – purų, kibų, minkštą, patežusi, tik žiemą atrandame, nulaužiame ar net paslapčia paragaujame varveklius.  Žiemą lauke atliekame daug kūrybinių ir tiriamųjų veiklų su sniegu ir ledu. Pas mus darželyje vyksta smagus respublikinis projektas ,,Paslaptys lede“, kurio metu vaikai ne tik tyrinėja ledo savybes, bet kalba apie gamtosaugą, tvarumą, nes lede paslėpę šermukšnio uogytes, nutarėme, kad kai ledo papuošaliukai ištirps, tada uogytės bus maistas paukščiukams.

Užsiėmimai lauke vaikams yra būtini, svarbu atrasti, kad žaisti lauke žiemą labai smagu. Patys vaikai  renkasi ką nori veikti lauke – tyrinėti parką, čiuožinėti nuo kalniuko ar kurti sniego karalystę su visa besmegenių šeimyna. Čiuožinėjimas nuo parko kalniuko,  skatina fizinį aktyvumą. Sniego senių ir sniego tvirtovių statyba yra klasikiniai žiemos žaidimai, kuriuos mėgsta vaikai. Ši veikla ne tik leidžia vaikams būti kūrybiškiems ir pasitelkti vaizduotę, bet ir padeda lavinti motorinius įgūdžius. Statant sniego senį ar sniego tvirtovę reikia koordinacijos, jėgos ir kūrybiškumo.

Net jei nėra sniego, lauke žiemos laikotarpiu yra ko veikti – žaisti judriuosius žaidimus, aplankyti parko antis ar ieškoti voverytės namų.

Juk nėra blogo, šalto oro, jei tik tinkama apranga.

 

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kaunienė

Dalintis