Nepaprasti miško stebuklai

  • 0 comments

Kas yra miškas, kuo miškas nepaprastas ir įdomus, aiškinosi „Drugelių“, „Nykštukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai, apsilankę Kretingos miškų urėdijoje, kurios kieme jos darbuotojai suorganizavo edukacinį renginį „Miško diena“.

Vaikus pasitiko ne tik VMU Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis, bet ir garsus medžioklinio rago garsas. Ragą pūtęs Darbėnų girininkijos girininkas Simonas Popovas paaiškino vaikams, kad tokiu garsu yra pasveikinami miško žvėrys. O tada… O tada vaikai išgirdo ir pamatė, kokius nuostabius stebuklus slepia miškas.

Miško sodinimo specialistė Gražina Banienė vaikams pristatė, kaip sodinamas miškas, kokie įrankiai naudojami, kaip sėjami ir paruošiami sodinukai. Vaikai susidomėję klausėsi, ko reikia kad medis prigytų, augtų ir stiprėtų. Ir kiek visiems nuostabą sukėlė sužinojus, kad per metus Kretingos apylinkėse pasodinama per milijoną naujų medelių.

Vaineikių girininkijos girininkas Tomas Čepauskas papasakojo, kaip skaičiuoti medžių metus, kokiu įrankiu išmatuoti medžio storį ir kokie pavojai kyla miškui, kai po medžių žieve apsigyvena maži vabaliukai, graužiantys medį. Kaip atrodo vabaliukai, vaikai galėjo apžiūrėti ant girininko delno.

Įdomiai buvo pristatyti ne tik medžiai, bet ir miško gyvūnai: žvėrys ir paukščiai. Apžiūrėję žvėrių pėdsakus ir išsiaiškinę, kieno jie yra, vaikai galėjo pajusti ir lapės, bebro, barsuko, šerno kailio švelnumą, šiurkštumą ir storį. Taip pat sužinoti, koks yra miško paukščių gyvenimas, pamatyti suopio, genio pusseserės meletos iškamšas, sužinoti, kaip jos yra ruošiamos. Tačiau didžiausią susižavėjimą vaikams kėlė  elnių, briedžių ir stirnų ragai, kuriuos galėjo išmatuoti, palyginti jų svorį, dydį ir net pasimatuoti.

Įdomūs miško specialistų pasakojimai vaikams atskleidė, kad miškas yra kaip gyvas organizmas ir jame yra labai griežta tvarka, kurios žmogui negalima pažeisti. Žuvęs paukštelis ar žvėrelis reikalingas kažkuriam žvėriui maitintis, o ant nulūžusių medžių augantys įvairiausi grybai ir kerpės reikalingos medžiui suardyti, kad miškas apsivalytų, žemė pasitręštų.

Baigiantis edukaciniam užsiėmimui, vaikai galėjo paragauti ir skanios miško arbatos, kuri šildė ir skleidė malonų miško kvapų aromatą.

Dalintis