Nuotolinė pamoka apie mišką ir ne tik

  • 0 comments

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai sudalyvavo nuotolinėje pamokoje apie mišką ir miškininko profesiją. Pamoką vedė žaismingas ir šmaikštus projekto „Renkuosi mokyti“ mokytojas, aktorius Leonas Milius. Pamoką sudarė dvi dalys: pažintinė ir praktinė. Pažintinės dalies metu vaikai, žaisdami interaktyvius žaidimus, atlikdami užduotis, įveikdami mokytojo iššūkius, sužinojo daug įdomybių apie mišką, jo augmeniją ir gyvūniją, miškininko profesiją, Jaunųjų Miško Bičiulių Sambūrio veiklą, o antrojoje dalyje gamino Vabalų viešbutį.

Pamoka žaismingai prasidėjo žaidimu „Slėpynės“: vaikai turėjo atspėti po kokio medžio lapu slepiasi mokytojas. Vėliau buvo pakviesti į mokytojo skaityklą, kurioje reikėjo sutvarkyti knygas, t.y. įvardinti ir į tinkamą knygą sudėti laukinius ir naminius gyvūnus. Toliau vaikai aiškinosi, kokie gyvūnai gyvena Lietuvos miškuose, kuo jie minta. Smagiai pajudėti mokytojas pakvietė žaidimu „Rodyklės“. Vaikai turėjo bėgti vietoje, šokti, tūpti, pasisukti į kairę, dešinę, sekdami ekrane rodomas rodykles. Na, o žaidimas „Kepurės“ padėjo ne tik prisiminti įvairias profesijas, bet ir paskatino vaikus kalbėti, ką jie žino apie miškininko darbą. Stebėdami filmuką apie mišką ir miškininko darbą, vaikai sužinojo, kuo miškas žmogui yra labai svarbus, kodėl jį reikia saugoti, kokias gėrybes dovanoja miškas, o taip pat kokius darbus dirba miškininkas, kuo įdomi ir naudinga jo veikla. Po filmuko vaikai pasidalino mintimis, kad miškas yra svarbus, nes ten yra „daug medžių, iš kurių gaminamas popierius“, kad miške yra „žalia ir ramu, daug grybų ir uogų“, „daug gražių gyvūnų“, „medžiai gamina deguonį kvėpuoti“. Į mokytojo užduotą klausimą, kas yra miškininkai ir ką jie veikia, vaikai vienas per kitą kalbėjo, kad tai žmogus sodinantis ir saugantis mišką, neleidžiantis žmonėms laužyti medžių.

Antroje pamokos dalyje vaikai atliko praktinį darbą su specialiu užduočių rinkiniu, kurį iš anksto atsiuntė organizatoriai. Vaikai  konkorežiais, pjuvenomis, bambuko lazdelėmis užpildė namelį – Vabalų viešbutį, kuris laukia grupėje, kol pavasarį jį bus galima išnešti į lauką, kad jame apsigyventų vabzdžiai ir vabaliukai. Pagaminę vabalų viešbutį vaikai sužinojo, kokie vabaliukai jame gali apsigyvent, kodėl tokius namelius mėgsta ir bitės vienišės, kurios gyvena ne spiečiais, bet po vieną.

Pamokos pabaigoje mokytojas pakvietė vaikus užauginti minčių medį. Vaikai dalinosi mintimis, ką jie sužinojo pamokos metu, kas jiems buvo nauja ir įdomu. Mokytojas pasidžiaugė, kad medis užaugo gana didelis.

Atsisveikindamas su vaikais, mokytojas palinkėjo nepamiršti miško, apsilankyti jame ir pajausti, išgirsti, kaip ošia medžiai, čiulba paukščiai, o kada reikia ir pasirūpinti mišku, jo neskriausti, nešiukšlinti, nelaužyti medelių..

Nuotolines pamokas apie gamtą, mišką organizuoja Aplinkos ministerija, Aplinkos projektų valdymo agentūra, Valstybinių miškų urėdija, Jaunųjų miško bičiulių sambūris. Šiuolaikinėmis  technologijomis, sužaidybinta forma pamokų dalyviai praplečia žinias apie tai, kuo svarbūs ir ypatingi Lietuvos miškai, jų augmenija ir gyvūnija, kaip prižiūrėti ir išsaugoti miškus bei kaip prie to gali prisidėti vaikai. Džiugu, kad „Nykštukų“ grupės vaikai, kurie yra Jaunųjų miško bičiulių sambūrio nariai, galėjo sudalyvauto šioje nuotolinėje pamokoje ir geriau pažinti mišką ir tai, kokias nepaprastai gražias paslaptis slepia. Tereikia jas mokėti atskleisti .

Dalintis