„Nykštukų“ grupės ugdytinės – konferencijos „Kur nuveš mus traukinys“ dalyvės

  • 0 comments

Baigiantis balandžiui  Šiaulių rajono Kairių jungtinė mokykla suorganizavo Respublikinę priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių nuotolinę konferenciją „Kur nuveš mus traukinys… Jeigu aš būčiau savo gimtojo krašto gidas…”. Šioje konferencijoje sudalyvavo ir mūsų įstaigos, lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ ugdytinės Rugilė Karčauskaitė, Elija Mažonytė ir Justė Pareigytė, kurios pristatė konferencijos dalyviams savo gimtąjį miestą Kretingą.

Konferencija, vykstanti jau ketvirtus metus, sukvietė 90 mažųjų pranešėjų, priešmokyklinio amžiaus ir pradinio ugdymo ugdytinių, iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Konferencija siekiama,  bendradarbiaujant ugdymo įstaigoms, skatinti aktyvų mokinių domėjimąsi savo gimtojo krašto lankytinomis vietomis, ugdyti pažinimo, komunikavimo ir skaitmenines kompetencijas, kūrybinio bei tiriamojo darbo įgūdžius. Tad visi dalyviai išradingai, įdomiai pristatė savo gimtojo krašto lankytinas ir įžymias vietas, kuriomis gali atvykę turistai pasigrožėti, iš jų sužinoti miesto istoriją.

Mūsų įstaigos ugdytinės, pristatydamos Kretingą, pažinti su mūsų gražiu miestu pasiūlė pradėti nuo muziejaus, buvusio grafų Tiškevičių dvaro, kuriame daug įvairių praeitį menančių eksponatų, taip pat įsikūręs Žiemos sodas. Kalbėjo, kad išėjus iš muziejaus, būtina atkreipti dėmesį į senąjį Jono Karolio Chodkevičiaus, miesto įkūrėjo, ąžuolą. Taip pat pasivaikščioti parku ir aplankyti Astronominį laikrodį. Vėliau mergaitės pristatė miesto centrą, kuriame galima aplankyti Jono Karolio Chodkevičiaus, Vienuolio Jurgio Pabrėžos paminklus, užsukti pasigrožėti biblioteka, aplankyti vieną seniausių Žemaitijoje Kretingos bažnyčią. Susikaupus ir ramiai galima pabūti prie Lurdo grotos. Na, o pailsėti ir atsigerti arbatos mergaitės pasiūlė arbatinėje ,,Špitolė”, kurioje kiekvienas gali rasti skanių ir mielų dovanėlių lauktuvėms. Pristačiusios lankytinas Kretingos vietas, mergaitės pademonstravo ir „Nykštukų“ grupės draugų pieštus piešinius su gimtojo miesto vaizdais.

Dalyvaudamos konferencijoje mergaitės ne tik turėjo pasidomėti savo gimtojo krašto lankytinomis ir įžymiomis vietomis bei jas pristatyti, bet ir mokėsi viešojo kalbėjimo, stengėsi būti drąsios, žinodamos, kad jų klausosi ir kiti dalyviai. Taip pat turėjo galimybę nekonkursinėje aplinkoje susipažinti su bendraamžių vykdomais kūrybiniais, tiriamaisiais darbais, sužinoti, kokių gražių ir nepaprastų vietų yra Lietuvoje, kurias tikrai verta ir įdomu būtų aplankyti. „Įsėdusios“ į traukinį, mergaitės apkeliavo tikrai labai daug gražių Lietuvos kampelių.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Neringa Mikaločienė

Dalintis