„Nykštukų“ grupės vaikai dovanojo gerą nuotaiką ir šypsenas

  • 0 comments

Dauguma žmonių žino, kad gera nuotaika, šypsena, džiaugsmas praskaidrina dieną, padeda paprasčiau išspręsti problemas… Būna nepaprastai gera ir pačiam šypsotis, ir šypsena „užkrėsti“ šalia esančius. Tuo įsitikinę ir priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikai, kurie sudalyvavo  respublikinėje akcijoje „Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną!“, kuria siekiama saugoti ir stiprinti vaikų psichinę sveikatą, pasitikėjimą savimi, savo gebėjimais, formuoti norą padėti kitiems, aktyvinti bei plėtoti sveikatos ugdymosi veiklas, paremtas savo išgyvenimais, stebėjimais, ugdyti gebėjimus įsivertinti savo jausmus, vidinius pojūčius.

Visą savaitę vaikai dalyvavo įvairiose veiklose, skatinančiose dalintis gera nuotaika. Susirinkę į rytines mankštas jie pirmiausia nusišypsodavo, parodydavo vienas kitam palankumo ženklus ir tada linksmai pasimankštindavo. Gerą nuotaiką spinduliuoti padėjo ir iš gamtinių medžiagų  salės viduryje sukurtas linksmas veidukas, šypsena, linksmi spalvoti skrituliai, kurie vaikus įkvėpė ir padėjo linksmai atlikti GEROS NUOTAIKOS mankštą.

Ypač daug gerų emocijų sukėlė ir ryte, vaikams renkantis į darželį, surengta fotosesija „Tik parodyk savo šypseną“. Vaikai, kuriems rytas darželyje, dažnai nebūna lengvas, buvo paprašyti parodyti šypseną, t.y., nusišypsoti,  o jų šypsenos buvo užfiksuotos nuotraukose. Buvo išties daug smagių kalbų, nes vaikai prašė parodyti nufotografuotas šypsenas, jas lygino, aptarė, gyrė, pasakė komplimentų vieni kitiems. Nufotografuotų šypsenų kopijas vaikai priklijavo ant balto popieriaus lapo ir spalvino „geros, linksmos nuotaikos“ spalvomis. O spalvinant buvo ir nemažai kalbų apie tai, kas priverčia šypsotis, kokia yra šypsenos galia, kaip ji praskaidrina dieną.

Gera nuotaika vaikai vieni su kitais pasidalino visi kartu kurdami pasaką  apie Liūdesio pilį, kurioje apsigyveno Karalius, vardu Liūdesys, karalienė Liūdesienė ir princesė Verksniukė. Su vaikais buvo aptarta, kaip atrodė Liūdesio pilis, kodėl karalius ir karalienė  liūdėjo, kodėl princesės vardas Verksniukė, kada žmonės verkia, kaip galima paguosti nuliūdusį. Vaikai pasiūlė neįtikėtinų būdų, kaip galima praskaidrinti nuotaiką nuliūdusiems. Įdomiausias buvo tai, kad  į karalystę reikia pasikviesti mažų, linksmų, laimingų ir besišypsančių žmogeliukų, kurie atneštų įvairių dovanų, pavadinimu „Šypsokitės, žmonės“, „Nėra patyčių – yra tik šypsena“, „Šypsenėle, nepabėk!“, „Sakyk gražų žodį“ ir pan. Taip  iš Liūdesio pilies atsirastų Šypsenų pilis.

Be šypsenų nuotraukų, vaidinimo, vaikai gamino ir spalvino puodukus, į kuriuose „įpylė“ „GEROS NUOTAIKOS ARBATOS“ (anot vaikų, ši arbata – aviečių, mėtų skonio, panaši į šokoladą ir t.t.).

Visos akimirkos, veiklos vaikams buvo smagios, šiltos, kėlė teigiamas emocijas, o, svarbiausia, visi kartu stengiamės suprasti, kad šypsena ne tik mus puošia, bet daro pačiais laimingiausiais šios žemės ŽMONĖMIS. Tad linkime visiems kuo daugiau džiugių akimirkų, kurios priverstų nusišypsoti kiekvieną dieną!

 

Dalintis