„Nykštukų“ grupės vaikų išvyka į biblioteką

  • 0 comments

Ar galėtumėte patikėti, kad bibliotekoje gyvena pelytė? Ir ne bet kokia, o mokanti skaityti knygas. Ir ne tik išmintinga pelytė, bet dar ir lapė, kuri vikriai sukinėjasi tarp knygų lentynų. Taip taip… Būtent skaitančią ir daug žinančią pelytę ir šmaikštuolę lapę (Vaikų literatūros centro bibliotekininkės Zofija Mačiuvienė ir Simona Gagilaitė) priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ grupės vaikai sutiko apsilankę Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

Atėjusius vaikus sutiko pelytė ir, palydėjusi į Vaikų edukacijos centrą, kužkur netikėtai dingo. Kur buvusi, kur nebuvusi, pasirodė lapė, klausdama vaikų, ar jie nematė pilkos ir labai plepios pelytės. Vaikams buvo smagu padėti ieškoti pelytės po visą biblioteką. Lapė su vaikais, ieškodami pelytės, aplankė bibliotekos erdves: Kraštotyros ir informacijos skaityklą, Abonemento skyrių, Jaunimo edukacijos erdvę… Vaikai turėjo galimybę pamatyti, sužinoti, kiek daug ir kokių įvairių knygų, enciklopedijų sukrauta lentynose, kiek daug išmintingų ir nepaprastų dalykų slepiasi popieriumi kvepiančiame pasaulyje. Norint atrasti ir pažinti, kas slepiasi tame paslaptingame pasaulyje, reikia būtinai išmokti skaiyti.

Apžiūrėję knygas, pasisukioję tarp lentynų, bet neradę pelytės, vaikai nuskubėjo į Vaikų literatūros centrą, kuriame visai netikėtai ir atrado knygą skaitančią pelytę. Ji ir vaikams, ir lapei aprodė pilnas įvairiausių vaikiškų knygų prikrautas lentynas, pasiūlė, kur galima patogiai įsitaisius ramiai paskaityti patikusią knygą. Be to, pelytė paaiškino, kaip tapti rimtu bibliotekos knygų skaitytojų, kaip gauti Skaitytojo bilietą, kaip išsirinkti knygutes ir kiek jų galima neštis į namus.

Padėkoję pelytei, vaikai su lape Vaikų edukacijos erdvėje gamino „lapiškus“ knygų skirtukus, o juos gamindami ragavo ir skaniųjų „lapiškų“ saldainiukų. Vėliau klausė skaitomos pasakos. Apie ką? O apie ką gali skaityti lapė? Žinoma apie lapes. O tiksliau, apie lapiuką Pūkį iš Vytauto V. Landsbergio knygos „Kas tas Pūkis?“

Laikas tarp knygų ir su knygomis vaikams tikrai neprailgo, nes vieni klausė, kada vėl galėsime ateiti, kiti sakė, kad su mama ateis, treti džiaugėsi, kad jau ne kartą buvo atėję. Daugumos vaikų įspūdžiai, kuriais dalinosi grįždami iš bibliotekos ir grįžę į darželį, leido suprasti, kad jiems patinka knygos, patinka klausyti, kada jiems skaito… Ir, svarbiausi, kad jie patys labai nori išmokti skaityti, jog galėtų mažais žingsneliais žengti į nuostabų ir nepakartojamą knygų pasaulį.

Priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ mokytojos

 

Dalintis