„Nykštukų“ grupės vaikų protmūšis „Lietuva – tai mes“

  • 0 comments

„Kas yra mūsų gimtasis kraštas? Ką man, ką jums reiškia Lietuva? Kas telpa į žodį „Lietuva“? Gal mažas gintaro lašelis, gal Baltijos jūros ošimas, gal saulė, gal žaliuojančios pievos? O gal Lietuva – tai mes?“ Šiais klausimais mokytojos Vaida ir Neringa pradėjo priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikų protmūšį „Lietuva – tai mes“, skirtą paminėti Vasario 16-tąją, Lietuvos nepriklausomybės atgavimo šventę.

Netradicinė veikla, protmūšis, vyko šventiškai papuoštoje „Nykštukų“ grupėje. Mokytojos, pasveikinusios vaikus, pakvietė juos iškilmingai sugiedoti Lietuvos himną. Po jo buvo paskelbta protmūšio pradžia.

Visų pirma, vaikai susiskirstę į tris komandas, geltonąją, žaliąją ir raudonąją, turėjo pasitarti, išsirinkti kapitoną ir sugalvoti savo komandos pavadinimą. Po trumpo prisistatymo vaikai atliko paruoštas užduotis: minė lietuvių liaudies mįsles, turėjo baigti patarles, pasakyti kam buvo naudojami nuotraukuose pavaizduoti seni daiktai, įvardinti žymias Lietuvos vietas (Trakų pilį, Gedimino pilį, Kryžių kalną, Kretingos muziejų), pasakyti, kokius Lietuvos kunigaikščius žino, sudėlioti dėlionę, atlikti kūrybines užduotis. Už kiekvieną teisingą atsakymą komandos gavo po akmenuką. Juos suskaičiavus, protmūšio pabaigoje buvo paskelbti pirmos, antros ir trečios vietos nugalėtojai.

Protmūšio „Lietuva – tai mes“ pabaigoje, skambant dainai „Nupiešiu Lietuvą“, vaikai piešė, kas jiems yra Lietuva, kas jiems yra jų gimtasis kraštas.Vieni piešė besišypsančią saulę ir žalius laukus, kiti – Gedimino pilį, treti – banguojančią jūrą, paukščius ir trispalvę… Visų vaikų piešiniai buvo skirtingi… Visi savo gimtąjį kraštą mato vis kitokį, savaip gražų… Vaikų širdelėse dar tik pamažu auga supratimas, kas gi yra Lietuva, kodėl ji brangi, kas yra gimtoji kalba, laisvė. Reikia tikėti, kad pamažu, mažais žingsneliais vedami mokytojų ir tėvų, jie supras, kad gimtasis kraštas, Lietuva esame mes patys, mūsų maži ir dideli darbai savo šaliai, meilė ir pagarba artimui, savo žemei, kalbai, praeičiai.

 

Dalintis