„Nykštukų“ grupės vaikų vaidinimas draugams

  • 0 comments

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko Teatro savaitė. Jos metu visų grupių vaikai su mokytojomis susipažino su teatru: kalbėjo, kaip pastatomi spektakliai, kaip aktoriai vaidina, ruošė trumpus vaidinimus, vieni kitiems rengė trumpus lėlių teatro pasirodymus. Teatro savaitę vainikavo priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ vaikų ir mokytojų Neringos Mikaločienės ir Giedrės Riaubienės parengtas vaidinimas „Voro vestuvės“, į kurį jie pasikvietė savo draugus, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikus.

Vaidinimas „Voro vestuvės“ buvo parengtas pagal J. Marcinkevičiaus to paties pavadinimo poemą. Vaikai ištarus burtažodį trumpam virto „Vabaliukais vabalais“, kurie linksmai žaidė po pievelę, skraidė  nuo žiedelio ant žiedelio, kol nepasirodė piktas voras, panoręs vesti saulę. Tačiau saulė vorui neatiteko, o švietė visiems: ir mažiems, ir dideliems. O voras, supratęs, kad elgėsi negražiai, visų vabaliukų atsiprašė. Juk svarbu visiems draugiškai gyventi ir sugyventi. Draugystė sušildo, pralinksmina, padeda… Būtent apie draugystę ir buvo vaidinimą užbaigusi daina, po kurios ištarus burtažodį, vabaliukai vėl pavirto vaikais. Jie neslėpė džiaugsmo, kad galėjo sukurtą vaidinimą parodyti savo darželio draugams. Juk taip smagu pasidalinti kūryba ir sulaukti už ją plojimų.

Teatro savaitė vaikams suteikė galimybę iš arčiau pažinti teatro meną, patiems tapti mažais aktoriais. Kodėl tai svarbu? Nes scena, pasirodymas prieš draugus, prieš žiūrovus, vaidinimo rengimas ugdo komunikacinius, socialinius, meninius vaiko gebėjimus: estetiškai atrodyti scenoje, drąsą būti prieš auditoriją, mokėjimą bendrauti su žiūrovais ir kartu jausti šalia savęs vaidinantį draugą, valdyti emocijas, spontanišką elgesį, perteikti tekstą, kūrybiškai spręsti kylančius sunkumus.

 

Dalintis