„Nykštukų“ grupės vaikų vaidinime atgijo pasaka

  • 0 comments

Priešmokyklinio ugdymo „Nykštukų“ grupės vaikai labai mėgsta klausytis skaitomų, sekamų pasakų. Skaitant jų mėgiamą ir gerai žinomą pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“, kilo mintis ją suvaidinti. Vaidinti panoro visi vaikai, tad žinoma pasaka buvo interpretuota ir papildyta taip, kad vaidmenų užtektų visiems, tad joje apsigyveno ne septyni, bet devyni ožiukai, ne tik vilkas, ožka, kalvis, malūninkas, bet ir lapė, taip pat močiutė ir anūkai. Pasaka, kurią suvaidino vaikai, ir vadinosi jau kitaip – „Ožka, vilkas, lapė ir devyni ožiukai“. Pasiskirstę vaidmenimis, vaikai vaidinimui ruošėsi labai atsakingai: mokėsi žodžius, dainą, šokį, repetavo, su mokytojomis aptarė, kokių reikia kostiumų ir dekoracijų.

Vaidinimo dieną darželio salė virto jaukia pasakos erdve. Vaidinimas prasidėjo, kai  trobelėje močiutė, sukvietusi anūkus, sekė jiems pasaką. Vėliau močiutės pasaka atgijo, ir į trobelę sugužėjo devyni linksmi nenuoramos ožiukai, kurie pamokyti mamos ožkos neįsileido lapės ir vilko, norėjusių juos suėsti. Bet vilkas, nubėgęs pas kepėjus, tešla išsitepė letenas, pas malūninką miltais apsibarstė koją, o pas kalvį paprašė suploninti liežuvį. Apgaule patekęs į trobelę, suėdė visus ožiukus… Tačiau gerai, kad visos pasakos baigiasi laimingai. Laiminga buvo ir „Nykštukų“ grupės vaikų vaidintos pasakos pabaiga: ožka išgelbėjo ožiukus, susidraugavo su vilku, lape ir pabaigoje visi draugiškai sudainavo dainą.

Po vaidinimo vaikai buvo kupini įvairiausių emocijų: džiūgavo, dalinosi įspūdžiais, kalbėjo ir komentavo, kaip jiems sekėsi, kaip kas atrodė, kaip žodžius sakė. Įsijautę į vaidmenį vaikai puikiai atskleidė ir save: net ir nedrąsūs vaikai stengėsi garsiai ir aiškiai sakyti žodžius, ploninti ir storinti balsą, kada to reikėjo.

Vaidinimas vaikams ne tik padeda išgyventi kūrybos džiaugsmą, bet ir skatina domėtis vaidyba, ugdo pažintinius gebėjimus, lavina sceninę laikyseną. Vaikai pratinami laisvai ir išraiškingai vaidinti, nebijoti viešumos, pasitikėti savimi. Taip pat jiems atsiranda galimybė kalbėti apie tinkamus ir netinkamus veikėjų poelgius, stengtis susitvarkyti, būti atidiems, kultūringiems ir drąsesniems.

 

Dalintis