Pasaulinė regėjimo diena

  • 0 comments

Kiekvienais metais spalio 2-ąjį ketvirtadienį daugelyje šalių yra minima Pasaulinė regėjimo diena. Šiais metais šią dieną minėsime spalio 14-ąją. Pasaulinės regėjimo dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, skatinti rūpintis savo akimis, nes akys – tai mūsų jutimo organas, leidžiantis pažinti mus supantį pasaulį, grožėtis juo ir apsisaugoti nuo aplinkos pavojų.

Mūsų lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas‟ taip pat prisijungė prie Pasaulinės regėjimo dienos. Nuo pat mažens būtina vaikus mokyti saugoti ir tausoti savo akis. Gyvename pažangių ir sparčiai plintančių technologijų amžiuje. Dėl televizorių, kompiuterių, išmaniųjų telefonų suaugusiesiems, o ypač vaikams padidėja akių krūvis ir jos greičiau pavargsta. Todėl tiek pedagogai, tiek tėveliai turėtų atkreipti dėmesį į tai, ar nėra kokių nors požymių, rodančių, kad susilpnėjo ar nusilpo vaiko regėjimas, nes laiku pastebėti regėjimo sutrikimai dažniausiai yra sėkmingai išgydomi.

Visų grupių pedagogai šiandien (2021-10-14) prisijungė prie Pasaulinės regėjimo dienos paminėjimo. Parengtų lankstinukų  „Kaip išsaugoti sveikas akis?“ pagalba pasidarė akių atpalaidavimo pertraukėlę sau ir ugdytiniams. Kartu su vaikais darė akių mankštą, aptarė sveikos gyvensenos pagrindus, padedančius išsaugoti gerą regėjimą. Prie šios akcijos prisijungė ir kiti įstaigos darbuotojai. Visiems buvo smagu. Nusprendėme, kad akių mankštos pertraukėlės būtų rengiamos ir ateityje.

                                                                                                                                                       

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaidutė Šeirienė

 

Dalintis