Priešmokyklinukai – respublikinio projekto „FUTBOLIUKAS 21“ dalyviai

  • 0 comments

Jau ketvirtus metus Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija vykdo respublikinį projektą „Futboliukas“, kuriame šiais mokslo metais dalyvauja ir mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo grupių „Bitutės“, „Nykštukai“ ir „Drugeliai“ vaikai. Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“ suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus. Projektas prasidėjo rugsėjo mėnesį ir tęsis iki gegužės, t.y. visus mokslo metus. Jam įgyvendindinti skirtas ir specialus priemonių komplektas: 4 futbolo marškinėliai pedagogams, 5 poroloniniai futbolo kamuoliai, 1 trečio dydžio futbolo kamuolys, 20 aikštės žymekliai, 6 bokšteliai, bei užduočių knygutės.

Kiekvieną mėnesį projekto dalyviai kviečiami atlikti įvairias kūrybines ir sportines užduotis, įveikti iššūkius ir išbandymus, kad kuo daugiau pažintų futbolą,  susipažintų su su šio žaidimo taisyklėmis ir jį pamėgtų. Projektu siekiama, kad jau ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai suprastų, futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidinant, bendraujant.

Pirmųjų mėnesių, spalio ir lapkričio, iššūkius jau įveikė ir mūsų darželio priešmokyklinukai. Spalio mėnesį vaikai kūrė logotipus, futbolo taisykles, mokėsi po vieną ir po du varyti ir perduoti kamuolį. Ypač vaikams buvo smagios ir profesionalių futbolo trenerių vedamos treniruotės. Lapkričio mėnesį laukė jau sudėtingesnės užduotys. Vaikai, atlikdami įvairaus sudėtingumo pratimus, mokėsi varyti ir perduoti kamuolį, mušti įvartį.  Pirmos užduoties metu, kiekvienas vaikas, varinėjo kamuolį po visą salę, o pedagogui priėjus prie vaiko, jis turėjo pramušti kamuolį tarp kojų, apibėgti jį, pasiimti savo kamuolį ir varytis toliau. Atlikdami antrąją užduotį vaikai mokėsi varyti kamuolį tarp bokštelį ir perduoti jį draugui. Trečioji užduotis buvo skirta stirpinti vaikų  orientaciją salėje žaidžiant futbolą: pasiskirstę poromis vaikai įvairiomis kryptimis judėjo po visą salę ir vienas kitam turėjo perduoti kamuolį, „nesusidurti“ su kitais vaikais.

Smagiausia lapkričio mėnesio „Futboliuko“ užduotis buvo draugiškos futbolo rungtynės.  Susirinkę vaikai pasimankštino, apšilo, parodė vieni kitiems, kokius pratimus išmoko, prisiminė futbolo taisykles. O vėliau, paspaudę vieni kitiems ranką, sužaidė draugiškas rungtynes. Žaidimas vaikams suteikė be galo daug gerų ir džiugių emocijų.  O be to, stiprino ne tik sportinius, futbolo įgūdžius, bet ir draugystę, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vaikų.

Nemažą įspūdį vaikams paliko ir tikra futbolo treniruotė. Profesionalūs futbolo treneriai iš Futbolo akademijos „Minija“ vaikams papasakojo, kaip vyksta treniruotės, nuo ko pradedamos, kiek laiko reikia treniruotis, kad jau būtų galima žaisti varžybose. Treneriai vaikams parodė pagrindinius judesius, kaip taisyklingai varyti kamuolį, kaip jį perduotį, kaip „nepamesti“ kamuolio aikštelėje. Visas užduotis vaikai išbandė ir praktiškai. Treniruotė vaikams buvo ne tik puiki proga aktyviai pasportuoti, bet ir suteikė galimybę dar geriau pažinti futbolą.

Iki pavasario laukia vaikų dar daug įdomių veiklų, kuriose dalyvaudami jie bus skatinami domėtis sportu  per kūrybinę veiklą bei sudarytos palankios sąlygos vaikams kuo daugiau ir dažniau žaisti futbolą, kuriuo domisi ne tik berniukai, bet ir mergaitės. Projektas „Futboliukas21“ puiki ir smagi priemonė, kuri prisideda prie vaikų ugdymo proceso darželiuose ir lavina daugelį vaikų gebėjimų: bendravimą, skaičiavimą, piešimą, socialinius įgūdžius, motoriką, koordinaciją ir kitus, su fizine veikla susijusius gebėjimus.

 

  Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Kristina Kaunienė

 

 

Dalintis