Projektas „Keliaujantis teatras“ – galimybė vaikams atskleisti vaidybinius gebėjimus

  • 0 comments

Svarbi ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio ugdymo pasiekimų dalis – vaikų vaidybinė raiška, kuri padeda jiems visapusiškai tobulėti bei yra natūraliausias mažųjų saviraiškos būdas. Siekiant teatrinės raiškos priemonėmis žadinti vaiko kūrybines galias ir skatinti domėjimąsi teatro menu, su priešmokyklinio ugdymo grupių „Bitutės“ ir „Nykštukai“ vaikais, kurie lanko įstaigos ansamblį, sudalyvavome Skuodo vaikų lopšelio-darželio suorganizuotame Žemaitijos regiono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniams skirtame kūrybiniame projekte „Keliaujantis teatras“.

Projekto, kuriame dalyvavao 12 ugdymo įstaigų iš Žemaitijos regiono, dalyviams reikėjo parengti spektaklį ir jį parodyti savo draugams nuvykus į kitą darželį. Projekto dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes ir vyko spektaklio parodyti vis į kitą ugdymo įstaigą. Mūsų įstaigos vaikai parengtą spektaklį „Skuzdėliukas Nežiniukas ir bitutės“  vyko suvaidinti į Mosėdžio lopšelį-darželį. Čia vaikus pasitiko ir pasveikino nuotaikinga Pepė Ilgakojinė, kuri susirinkusiems vaikams linkėjo būti drąsiems, vaidinti, žaisti, o, svarbiausia, susirasti, kuo daugiau naujų draugų. Mūsų darželio vaikai ne tik patys vaidino, bet ir galėjo pasižiūrėti savo bendraamžių sukurtų spektaklių: iš Salantų atvykę mažieji aktoriai suvaidino spektaklį „Varlė šokėja“, Skuodo vaikų lopšelio-darželio vaikai pradžiugino spektakliu „Vilkas, kuris iškrito iš knygos“, o Mosėdžio lopšelio-darželio vaikai parodė spektaklį „Kaip šuniukas ieškojo draugo“. Po pasirodymų vaikai šėlo, žaidė įvairius žaidimus, šoko su linksmąja Pepe Ilgakojine, vaišinosi sveikais užkandžiais.

Projektu „Keliaujantis teatras siekiama, ne tik plėtoti vaikų kūrybinės, meninės raiškos galimybes, kalbinius gebėjimus, taikant vaidybos metodą, bet ir stiprinti bendravimo kultūrą, gebėjimą vaidinti laisvai, įsijaučiant į įvairius vaidmenis, sudaryti ugdytiniams galimybę patirti kūrybinį džiaugsmą bei plėtoti bendruomeniškumo ryšius tarp Žemaitijos regiono ikimokyklinių ugdymo organizacijų. Balandžio pabaigoje projekto dalyviai kviečiami į baigiamąjį renginį Skuodo miesto viešojoje R. Granausko bibliotekoje, kurioje visų laukia teatralizuota edukacija „Lėlių teatro magija“. Ją ves Klaipėdos lėlių teatro aktoriai.

Prieš vykdami į baigiamąjį projekto renginį, spektaklį „Skruzdėliukas Nežiniukas ir bitutės“ vaikai parodė ir savo darželio „Skruzdėliukų“, „Pelėdžiukų“, „Nykštukų“, „Bitučių“ grupių vaikams. Dekoracijomis papuoštoje ir teatru virtusioje darželio salėje vaikai stebėjo istoriją apie smalsųjį skruzdėliuką, kuris labai daug norėjo sužinoti apie sutiktas bitutes: kur jos miega, ką jos valgo, kaip medaų gaminą, kur jos gyvena… Bitučių atsakymai, vaidinimas, papildytas linksmomis dainelėmis, kūrė linksmą ir jaukią pavasarinę nuotaiką. Sukurtas vaidinimas vaikams padėjo įveikti scenos baimes ir būti drąsiems, atskleisti savo aktorinius gebėjimus, o, svarbiausia, džiaugtis, o galbūt net ir suprasti, kad draugai, saulė, gėlytės, pasakų pasaulis yra neatskiriama  mažųjų gyvenimo dalis.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Mikaločienė

Dalintis