Rūkymo žala žmogaus organizmui ir gamtai

  • 0 comments

Trečiąją lapkričio savaitę visame pasaulyje yra minimos Tarptautinė nerūkymo diena bei Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos diena. Šios dienos yra puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo dėl savo ir savo artimųjų sveikatos, o nerūkantiems iš vis nepradėti rūkyti bei padėti tausoti gamtą.

Kretingos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ rūkymo prevencijos temai paskyrėme šią savaitę. Užsiėmimai vyko su priešmokyklinių grupių vaikais. Ugdytiniai buvo supažindinti su pavojais, kurie kyla žmogaus sveikatai dėl aktyvaus ir pasyvaus rūkymo. Vaikams buvo kalbama, kad rūkymas yra susijęs su lūpų, burnos ertmės ir ryklės, gerklų, trachėjos, bronchų ir plaučių piktybiniais navikais, kraujotakos ir kvėpavimo sistemų ligomis.  Taip pat buvo aptarta,  kad rūkymas kenkia ne tik žmogaus sveikatai, bet ir daro didelę žalą gamtai.

„Drugelių“, „Nykštukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai atidžiai klausėsi šios paskaitos. Susidomėję žiūrėjo vaizdines priemones, tarpusavyje aptarinėjo bei uždavė jiems kilusius klausimus rūkymo ir rūkymo priemonių tema. Svarbiausia, kad pasižadėjo niekada nerūkyti.

 

VSP specialistė Vaidutė Šeirienė

 

Dalintis