„Skruzdėliukai“ kūrė paveikslus iš gintaro

  • 0 comments

Visą savaitę lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko karjeros savaitė. Vaikai susipažino su įvairiausiomis profesijomis, aptarė reikalingus darbui įrankius, aprangą, skaitė kūrinius, piešė, atliko užduotėles.

„Skruzdėliukių“ grupės vaikai su mokytojomis pasirinko aptarti plačiau menininko profesiją. Kokia ji? Ką veikia menininkai? Kuo jie užsiima? Klausimų buvo labai labai daug. Vaikai atsakymų su mokytojomis ieškojo apžiūrėdami ir aptardami paveiksliukus, kuriuose vaizduojami įvairiausią meną kuriantys žmonės: dailininkai, kompozitoriai, šokėjai, aktoriai.

Vaikai, aptardami menininko profesiją, turėjo galimybę susipažinti, sužinoti daug įdomybių ir apie gintarą. Taip taip, apie gintarą, nes menininkai kuria išskirtinio grožio paveikslus iš gintarų.  Organizuoti veiklą su gintarais padėjo Nikitos mamytė, kuri pasirūpino visomis reikalingomis priemonės: paveikslais su rėmeliais, lipalu, teptukais ir gintaru, kad vaikai ne tik išbandytų menininko profesiją, bet ir geriau pažintų gintarą ir jo savybes.

Vaikai sužinojo, iš kur atsiranda gintarų, kada juos dažniausiai galima rasti ant jūros kranto, klausėsi legendos apie sudaužytus deivės Jūratės gintaro rūmus. Liesdami įsitikino, kad gintaras yra labai kietas, o uostydami fantazavo, kuo gintaras kvepia: vieni sakė, kad kvepia jūra, kiti – kad smėliu, vėju ir kankorėžiais. Vaikams buvo priminta, kad gintaras turi ir gydomųjų savybių, stiprina imunitetą, todėl mamos ir užsega gintaro karolius vaikams. Ne vienas suskubo pasirodyti ir savo gintaro karoliukus.

Susipažinę su gintaru, vaikai kūrė savo paveikslus: tepė paveikslus klijais, klijavo gintariukus, derindami jų spalvas. Buvo daug smagaus darbelio pirštukams… Kurdami savo paveikslus vaikai ne tik pasijuto mažaisiais menininkais, bet ir išgyveno daug teigiamų emocijų: džiaugėsi savo ir draugų kurtais paveikslais.

 

Dalintis