Su mankšta ir nuotaika gera

  • 0 comments

Įpusėjus rugsėjui visame pasaulyje švenčiama Europos judumo savaitė, kurios tikslas – skatinti vaikus ir bendruomenę daugiau judėti, rinktis netaršų judumą, sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Judumo savaitė aktyviai minima ir lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“, kurio pedagogai jau ne pirmus metus ne tik patys rytais mankštinasi lauke, bet pakviečia miesto ir rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančius 4-6 metų vaikus ir jų mokytojus bendrai mankštai miesto stadione.

Į mankštą, kurios šūkis „Su mankšta ir nuotaika gera“, laikantis saugių atstumų, susirinko nemažas būrys vaikų iš lopšelių-darželių „Pasaka“, „Žilvitis“, „Ąžuoliukas“, darželio-mokyklos „Žibutė“, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Kurmaičių pradinės mokyklos. Susirinkusius vaikus ir jų mokytojus sveikindama Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyresnioji specialistė Lina Jedenkuvienė pasidžiaugė, kad kiekviena ugdymo įstaiga savitai ir įdomiai organizuoja Judumo savaitei skirtus renginius, kad juose vaikai skatinami aktyviai judėti, ugdoma jų nuostata būti fiziškai aktyviems. „Judėjimas – maloni ir džiugi veikla vaikams, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Labai džiugu, kad lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė ne vieni sportuoja, o pakviečia ir kitus linksmai pasimankštinti kartu. Linksma mankšta su draugais ir dar lauke garantuoja ir gerą nuotaiką, ir naudą sveikatai“, – kalbėjo L. Jadenkuvienė.

Susirinkusius vaikus linksmai pasimankštinti kvietė lapė ir vilkas (mokytojos Laura Stonkuvienė ir Kristina Kaunienė). Gudruolė lapė, nemėgstanti sporto ir sveiko gyvenimo būdo, džiaugėsi, kad pusryčiams valgo saldainius, ilgai miega ir tinginiauja. Na, o vilkas ir vaikai jai priminė, kad visada yra sveika valgyti košę pusryčiams ir sportuoti. Vilko ir lapės mankšta išjudino visus vaikus: juk taip smagu, kai mankštiniesi dideliame būryje. Bendrą mankštą baigė didysis bėgimas aplink miesto stadioną, kuris aidėjo vaikų klegesiu, linksmu šurmuliu.

Šiuo renginiu siekiama ne tik paminėti Judumo savaitę, bet, svarbiausia, parodyti vaikams, pedagogams, tėvams, kaip svarbu judėti visus metus, būti fiziškai aktyviems, nepamiršti sporto teikiamo džiaugsmo. Jau nuo mažų dienų skatinamas judėjimo džiaugsmas ir meilė sportui ne tik užgrūdina vaiką, bet ir ugdo sveiką gyvenimo būdą.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Mikaločienė

 

Dalintis