Sveikatinimo savaitė ,,Žiemos pramogos“

  • 0 comments

Šiais metais žiema nepagailėjo nei šaltuko, nei sniego, kurio ypač laukia vaikai. Juk taip gera siausti sniege, smagiai leistis nuo kalniuko, gaudyti snaiges, lipdyti besmegenius… Žiema moka džiaugtis ir  lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ lankantys vaikai, kuriems buvo suorganizuota sveikatinimo savaitė „Žiemos pramogos“.

Visa savaitė vaikams buvo kitokia: jie ne tik ėjo į lauką, žaidė, džiaugėsi sniegu, krintančiomis snaigėm iš dangaus,  bet ir žiemiškai pramogavo. Viena iš pramogų buvo „Sniego angelai“. Vaikai darė didesnius ir mažesnius angeliukus įkritę į sniegą, matavo, kieno didesnis, kieno mažesnis, kurio sparnai didesni. Taip pat kiekviena grupė lipdė savo senius besmegenius  ir matavo, kuris yra pats didžiausias. Vėliau besmegeniai virto kosminėmis mašinomis, vežančiomis vaikus „toli ant debesų“. Iš užšalusio ledo gabaliukų jie konstravo ledo šalies pilį. Gerų emocijų vaikams sukėlė piešimas ant sniego akvarele. Jie galėjo stebėti, kaip liejasi spalvos, kokie atspalviai gaunasi susibėgus dviem ir trim spalvom. Smagus vaikų klegesys aidėjo ir su rogutėmis leidžiantis nuo kalniuko, ar lenktyniaujant, kuris greičiau paveš draugą.

Ką veikti lauke sugalvojo ir patys vaikai. Kūrybiška ir įdomi vaikų veikla buvo „Sniego parduotuvė“. Pasirodo, kad sniego gniūžtes galima ir parduoti už vieną arba du kankorėžius ar rastus ledo gabaliukus. Ypač susidomėję tyrinėjo ir skaičiavo savo ir draugų pėdsakus.

„Žiemos pramogų“ savaite buvo siekiama stiprinti vaikų sveikatą, imunitetą, skatinti juos kuo daugiau būti gryname ore, žaisti. Buvo be galo džiugu, jog veiklos buvo nuspalvintos vaikišku džiaugsmu, naujais potyriais, teigiamomis emocijomis, o be to noru būti sveikiems ir stipriems.

Nors dėl užsitęsusio karantino ne visi vaikai lanko darželį ir negali kartu džiaugtis žiema, tačiau tikime, kad būdami namuose su tėveliais taip pat smagiai atranda žiemą.

Dalintis