Švenčiam Užgavėnes, kviečiam pavasarį

  • 0 comments

Vasario 21 dieną linksmai šurmuliavo, bildėjo, triukšmavo visas mūsų lopšelis-darželis ,,Ąžuoliukas“. Kas čia vyko?  Ogi  vyko linksmiausia žiemos šventė – Užgavėnės, kurios  metu „vijom žiemą lauk iš kiemo“.

Į linksmą šventę lopšelio-darželio kieme visus triukšmingai kvietė persirengėliai  – geroji daktarė (mokytoja Birutė Lukošienė), linksmas piemenukas (mokytoja Adolfina Grubliauskienė),  išdykusios čigonės (muzikos mokytoja Valentina Budrienė ir mokytoja Kristina Kaunienė).

Kieme visų laukė linksmas šurmulys. Vaikai sužinojo, kad per Užgavėnes žmonės spėdavo orus: jei Užgavėnių diena saulėta – saulėtos bus ir Velykos;  jei per Užgavėnes sutrypsi kepurę – baravykai augs sveiki dideli, kaip kepurės; jei tądien išsitepsi taukais rankas, kojas ir jų neplausi iki kitos dienos – tais metais neįgels gyvatė; o jei suvalgysi blynų tiek, kad pilvas būtų už kaktą kietesnis – tai seksis visus metus. Mažyliai sužinojo, kad reikia paisyti ir draudimų: neapversti indų ant stalo, kad kurmiai daržų neknistų.

Svarbia šventės dalimi buvo išsiaiškinti, kas nugalės persirengėlių dvikovoje tarp pavasario ir žiemos, juos įkūnijo Kanapinis (mokytoja Adolfina Grubliauskienė) ir Lašininis (mokytoja Birutė Lukošienė). Vyko triukšmingos, įnirtingos varžybos. ,,Ąžuoliuko“ vaikučių padedamas, virvės varžybose, pagalvių mūšyje, galiūnų ringe, žinoma, nugalėjo Kanapinis. Kanapinis išvijo Lašininį, vadinasi, jau  artėja PAVASARIS!

Vaikai surašė ant popieriaus skiaučių visus blogus darbelius, ,,ožiukus“, liūdesėlį, o grupių mokytojos jas įmetė į laužą, kad nuo šiandien būtume linksmi, draugiški ir sveiki.

Smagi šventė Užgavėnės, kurios metu šėlome, linksminomės, pokštavom, išdykavom, šokom, valgėm daug daug blynų, kuo įvairesnių – didelių kaip saulė, mažučių kaip kačiuko letenėlės…

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja  Kristina Kaunienė

 

Dalintis