Tarptautinė kovos su triukšmu diena

  • 0 comments

Tarptautinė kovos su triukšmu diena minima paskutinį balandžio trečiadienį. Šią dieną Europoje organizuojamos akcijos, skirtos padėti efektyviau mažinti triukšmą darbo vietose.

Verta žinoti, kad  nuo per didelio triukšmo žmogui svaigsta ir skauda galva, pakyla kraujo spaudimas, didėja nervinis išsekimas, sutrinka rega ir klausa. Triukšmingoje aplinkoje žmogus negali susikaupti, greitai pavargsta. Didesnis nei 80 decibelų triukšmas sukelia klausos nuovargį, o ilgą laiką būdamas tokioje triukšmingoje aplinkoje žmogus gali ir visai apkursti.

Tarptautinės kovos su triukšmu dienos proga kviečiame visus atkreipti dėmesį į aktualią triukšmo problemą ir nuo 14.15 val. iki 14.16 val. prisijungti prie skelbiamos tylos minutės nepriklausomai nuo vietos. Minėdami šią dieną, išgirskime tylą, išmokime patylėti, paklausykime, kaip šlama medžiai, supraskime, kad kiekvienas galime prisidėti prie triukšmo mažinimo aplinkoje, tokiu būdu sumažindami jo įtaką ir poveikį mūsų ir kitų sveikatai. Mokėkime išgirsti save ir kitus! Tad pradėkime triukšmą mažinti nuo savęs – rečiau įsijunkime televizorių, mobilųjį telefoną ar kompiuterį. Kovokime su triukšmu tyliai! Pasimėgaukime bundančios gamtos tyla. Kiekvienas žmogus bent valandą per parą turėtų praleisti ramybėje ir vienumoje.

VSS, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje V. Šeirienė

Dalintis