Tyrinėjimų savaitė

  • 0 comments

Šiais mokslo metais visose lopšelio-darželio grupėse įgyvendinamas projektas „STEAM lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“. Projekto veiklas grupėse individualiai planuoja ir organizuoja mokytojos, atsižvelgdamos į vaikų poreikius, gebėjimus. Lapkričio mėnesio antroje pusėje mažiesiems ypač buvo smagu pasinerti į eksperimentines veiklas, nes organizavome ir įgyvendinome  „Tyrinėjimų savaitę“.

Kiekviena grupė rinkosi savo temą, priemones, laiką ir atlikimo būdus. „Giliukų“ grupės vaikai sprendė inžinerines užduotis: statė aukštesnį namą už save iš šiaudelių ir namą, kuris nenugriūtų, konstravo parašiutą iš duotų daiktų, kuris skristų, statė 3 aukštų garažą, bei tiltą, kuris turi išlaikyti 4 gyvūnus. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai pasinėrė į chemijos pasaulį – atliko bandymą su monetomis ir jų atnaujinimu. Mažųjų grupių vaikučiai atliko bandymus su smėliu, spalvomis, burokėliais ir vandeniu. „Viščiukų“ grupės vaikai atliko bandymą ,,Pripūsk balioną kitaip” – panaudojo sodą  ir maistinį actą. Išskirtine menine raiška nustebino vaikus  bandymas „Spalvų vaivorykštę“, kuris buvo atliktas su „Skittles“ saldainiukais. „Šnekučių“ grupės vaikai gaminosi žaismingus balionus-žmogeliukus iš miltų ir balionų. Visus vaikų ir mokytojų atliktus bandymus, tyrinėjimus, eksperimentus, atradimus galima būtų vardinti ir vardinti.

Nepaprastai džiaugiamės „Tyrinėjimų svaitės“ veiklomis, įgyvendinamu STEAM projektu, mokytojų išradingumu ir darbštumu, o labiausiai vaikų gilesniu pasaulio pažinimu ir suvokimu, bei puikiomis vaikų emocijomis.

 

 

Dalintis