Vaikai susipažino su veterinaro profesija

  • 0 comments

„Kaip ir žmonės, taip ir gyvūnai serga. Tik žmones gydo gydytojai, o gyvūnus – veterinarai“, – taip veterinaro profesijos pristatymą susirinkusiems „Drugelių“, „Bitučių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikams pradėjo veterinarijos klinikos „PETVET“ veterinaras Jonas Petrauskas.

Vaikai susidomėję klausėsi, kaip yra gydomi gyvūnai, apžiūrėjo, kokie prietaisai ir įrankiai yra naudojami. Daugelį nustebino, kada veterinaras pademonstravo ir leido apžiūrėti, kokį akmenį operacijos metu pašalino iš šuns organizmo. Taip pat vaikai sužinojo ir kaip atpažinti sergantį gyvūnai, kodėl svarbu kuo skubiau jam padėti ir nedelsti: jei liga užsitęsia, ją vis sunkiau yra išgydyti.

Į susitikimą veterinaras buvo atsivedęs ir savo augintinį – šunelį. Vaikams buvo be galo smalsu ir įdomu, kada galėjo su stetoskopu paklausyti plakančios šuniuko širdelės.

Susitikimo pabaigoje vaikai uždavę veterinarui įvairiausių klausimų apie gyvūnus ir jų gydymą sužinojo, kad veterinarai gydo ne tik kačiukus ir šuniukus, bet ir labai didelius gyvūnus, arklius, karves, net dramblius, ir labai netgi labai mažus, šeškus ir žiurkėnus.

Susitikimas su veterinaru, jo gyvas pasakojimas apie tai, kaip dirba, kaip gydo gyvūnus, vaikams buvo puikiausia pažintis su veterinaro profesija.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Kristina Kaunienė

Dalintis