Vaikų piešinyje atgijo Lietuva

  • 0 comments

„Nupiešiu saulę lapų vidury
Aplink vaivorykštę visom spalvom dažytą
O apačioj tarp žemės ir dangaus
Nupiešiu savo Lietuvą mažytę“.

Skambant šiems kūrėjos Ingos Šeduikienės žodžiais prasidėjo priešmokyklinio ugdymo grupės „Nykštukai“ kūrybinė popietė „Nupiešiu Lietuvą“.

Vaikai, klausydami skambančios muzikos, deklamuodami eilėraščius apie Tėvynę, gimtinę, artimiausius ir brangiausius žmones, tėtį, mamą, brolį, sesę, senelius, visi kartu piešė,  kaip jie mato savo gimtąją šalį. Ant ilgos drobės atgijo gražiausi vaiko akimis matomi Lietuvos vaizdai: žydinčios gėlės, laistomos pavasarinio lietaus, jūra, debesys, šviečianti saulė,  drugeliai, skraidantys pievoje, trispalvė vaivorykštė, namai, žmonės, į gimtinę grįžtantys paukščiai… Džiugino, kad piešdami vaikai ne tik patyrė daug gerų emocijų, džiaugėsi savo ir grupės draugų piešiniais, komentavo vieni kitų piešinius, bet ir mokėsi kurti, dirbti komandoje: pasitardami derino savo piešinius, kad išryškėtų šviesus   Tėvynės vaizdas.

Vaikų fantazija, kūryba – beribė ir neribota. Tik laisvai, nevaržomai kurdami jie gali atskleisti savo gražų, vaikišką vidinį pasaulį arba parodyti, kas juos labiausiai jaudina, neramina.  Kūrybinė popietė „Nupiešiu Lietuvą“ buvo tik viena formų, padėjusi skleisti vaikų kūrybai ir fantazijai bei priminusi, koks svarbus ir nuostabus mūsų gimtasis kraštas – Lietuva.

Dalintis