Vasara prasidėjo su pasaka ir STEAM

  • 0 comments

Kalendorinė vasara prasideda gražia švente  – Tarptautine vaikų gynimo diena, kuri primena visuomenei apie būtinybę saugoti ir globoti vaikus, užtikrinti jų saugią vaikystę.  Ši diena lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo paminėta linksmai ir išradingai.

Ryte susirinkusius vaikus nuotaikingai pasveikino trys varlytės (mokytojos Virgina Diburienė, Nijolė Narvilaitė, Evelina Narmontienė): linksmos dainelės, smagios užduotėlės, muilo burbulų lietus kvietė vaikus žaisti, šokti, išdykauti…  Į šventę susirinkusius vaikus sveikindama darželio direktorė Zita Domarkienė linkėjo jiems kuo daugiau šypsotis, juoktis ir žaisti, nes tik tada vaikystė bus nepakartojama, įdomi, spalvinga ir smagi.

Vėliau varlytės vaikus pakvietė sutikti lauktą, išsiilgtą, kvepiančią gėlėmis, kviečiančią atrasti, pažinti ir pajusti gamtos stebuklus vasarą. Sutikti ją nepaprastai, o su pasakomis. Kiekviena darželio grupė, suradusi patogią  vietą darželio pievelėje, skaitė savo mėgstamą pasaką, ją aptarė, o aptarę ir pasitarę konstravo, lipdė, dekoravo, piešė pasirinktą pasakos detalę ar statinį. Darželio pievelėje „užvirė“ smagios STEAM dirbtuvės. Lopšelio „Ežiukų“ grupės vaikai kartu su mokytojomis sukūrė pasakos „Ožka ir septyni ožiukai“ namelį. „Šnekučiai“ sukonstravo aukštą pilį. „Viščiukų“ ir „Giliukų“ grupių vaikai statė pasakos „Trys paršiukai“ namelius ir išbandė,  kuris tvirčiausias. „Skruzdėliukų“ grupės vaikų „suneštas“ skruzdėlynas ir pasaka „Skruzdėliukas Nežiniukas“ padėjo jiems pažinti paslaptingą skruzdėlių pasaulį. „Bitučių“ grupės vaikai su pasaka „Jei tu slieko kartais nepažįsti“ aiškinosi slieko gyvenimo ypatumus ir gamino žaismingus sliekus. „Kiškučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai skaičiavo, kiek  kaštonų, akmenukų, konkorėžių telpa į pirštinę iš pasakos „Pirštinė“. „Nykštukai“ konstravo, kūrė, dekoravo batelius Pelenei iš nenešiojamų  batelių: vieni skaičiavo pupas, kuriomis puošė batelius, ir padarė išvadą, kad pupų skaičius, reikalingas papuošti bateliui, priklauso nuo batelio dydžio, kiti maišė guašo spalvas ir kūrė išskirtinio dizaino batelius, o buvo ir iš lego kaladėlių sukonstruotas batelis. Na o „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai suskaičiavo, kad reikia net trisdešimties įvairaus dydžio dėžių, kad būtų galima sukonstruoti trobelę iš pasakos „Jaučio trobelė“. O trobelę pastatyti galima tik tinkamai sudėjus ir sutvirtinus dėžes. Buvo nepaprastai smagu matyti kuriančius vaikus, o po to besidžiaugiančius vieni kitų sukonstruotais, pagamintais  darbais.

Darželio kiemas aidėjo nuo nuoširdaus vaikų juoko ir klegesio. O juk yra sakoma, kad nėra nieko gražiau pasaulyje už šypseną vaiko lūpose, nėra nieko skambiau už nuoširdų ir skambų jo juoką ir nieko tyriau už jo svajones. Vaiko delnuose ne tik sutelpa nuostabus pasaulis, šimtai svajonių… Vaiko delniukai ir kuria įdomų, nepakartojamą pasaulį, kurį mums, suaugusiesiems tik reikia išmokti pamatyti ir suprasti.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Neringa Mikaločienė

Dalintis